Karatista Kryštof Ruža ovládl prestižní Euro Grand Prix v Plzni

První říjnový víkend se v Plzni uskutečnil 20. ročník Mezinárodního poháru v karate dětí, mládeže a seniorů – Euro Grand Prix. Jedná se o prestižní akci zařazenou do programu Nadace sportující mládeže TOP Junior Sport Plzeň. Z vítězství ve své kategorii se radoval člen hostitelského klubu Budo Plzeň Kryštof Ruža.

Foto: archiv Kryštofa Ruži

Kryštof začátkem dubna letošního roku postoupil do věkové kategorie dorostu (14-15 let). Tím se mu  otevřela cesta do turnajů nejvyšší úrovně pod hlavičkou WKF, což je nejprestižnější světová asociace. Pod jejími pravidly se bude konat i turnaj karate na Olympijských hrách v Tokiu 2020.

Kryštof ve své věkové kategorii patří k tuzemské špičce, což dokazují jeho výsledky z domácích turnajů. Vítězí v národních pohárech, na mezinárodním Pardubice Open, na Wakizaši Cup atd. Dobrými výsledky se prezentoval i na zahraničních soutěžích na Slovensku, v Rakousku, Německu, Chorvatsku nebo Maďarsku. Díky výsledkům byl zařazen do reprezentačního Czech Karate Teamu a nominován na podzimní  Mistrovství světa mládeže v Chile. „Bohužel jsme nedokázali zajistit financování výjezdu a účast jsme odmítli. Už se ale těším na jaro příštího roku. V Maďarsku se  bude konat Mistrovství Evropy, kde již nechci chybět“, litoval mladý sportovec neúčasti na MS.

Aktuálně má přitom Kryštof vynikající závodní formu. Tu potvrdil vítězstvím na mezinárodním turnaji 20Th Euro Grand Prix-Pilsen. V poli poražených za sebou  nechal závodníky věhlasných evropských klubů, z nichž někteří již mají medailové úspěchy i z nejprestižnější světové ligy mládeže, Karate 1 Youth League. Na akci zařazené do programu TOP Junior Sport Plzeň se představilo na 800 karatistů z 18 zemí.