Karatista Kryštof Ruža postoupil do finále EUROCUPu

Po delší závodní odmlce se Kryštof Ruža znovu blýskl zajímavým výsledkem z mezinárodní scény.

Karatista klubu Budo Plzeň má letos za sebou vítězství na ODM v Karlových Varech, kde s přehledem ovládl kategorii dorostu v kumite. V únoru se coby člen Czech National Karate Teamu účastnil Mistrovství Evropy v Maďarsku, kde předvedl velice vyspělý výkon, ale do užších bojů se nedostal.

Další akcí mělo být dubnové 1. kolo světové ligy karate mládeže v Limasolu. To již ale zaúřadovala celosvětová pandemie Covid-19 a veškeré závody byly zrušeny. Léto pak bylo především ve znamení tréninkových kempů s klubem a s českou reprezentací.

„Nemohl jsem se už dočkat prvních závodů, otestovat si formu a potkat se se soupeři“, komentoval nastalou situaci Kryštof. Přání znovu se účastnit dalších závodů se mu splnilo minulý víkend v rakouském Maria Almu. V silné mezinárodní konkurenci sebevědomě postoupil až do až finále tradičního turnaje EUROCUP. Nakonec vybojoval stříbro, když odešel poražený členem výběru německé reprezentace.

„Stříbro je super, ale jsem trochu naštvaný. Na sebe i na rozhodčí. Měl jsem na něj a určitě jsem ho mohl porazit“, neskrýval drobné zklamání člen užšího výběru české reprezentace, který zároveň nechyběl mezi oceněnými nejlepšími sportovci Plzně loňského roku.

Kryštof Ruža. Foto: archiv závodníka