Karatista Kryštof Ruža přidal již sedmý titul mistra ČR v řadě

Těsně před vánočními svátky proběhlo za nejpřísnějších hygienických opatření v pardubické Enteria Aréně Mistrovství České republiky v olympijském karate. Mezi účastníky nechyběl ani Kryštof Ruža.

Na nejprestižnějším podniku českého karate, které je tradičním vyvrcholením sezóny, byl plzeňský karatista největším favoritem kategorie kumite dorostenci -63 kg. Na mistrovství se soutěžící nominují z Národních pohárů.

Kryštof od roku 2014 nepoznal na domácím šampionátu přemožitele a jako člen Czech national karate teamu sbírá úspěchy i na evropské scéně.

„Před každým turnajem vždy přemýšlím o soupeřích a o taktice, ale tentokrát jsem se nejvíce obával výsledku testu na Covid 19. Pozitivní bych do turnaje samozřejmě nemohl vůbec nastoupit,“ sdělil s lehkým pousmáním Kryštof.

A pak už mohla jízda za dalším titulem začít. Svoji absolutní dominanci potvrdil v každém z pěti zápasů včetně finále. Svojí rychlostí, přehledem na zápasišti a mentální vyrovnaností nedal žádnému ze soupeřů šanci, byť na jediný bod. Ziskem již sedmého domácího titulu v řadě za sebou je potvrzením dlouhodobě vyrovnané sportovní kvality a tréninkové píle.

„Každý vyhraný zápas, každý sportovní úspěch je také velkým poděkováním Nadaci sportující mládeže za dlouholetou podporu a důvěru,“ uzavřel svoje hodnocení Kryštof Ruža.

Kryštof Ruža po vítězném MČR 2020. Foto: archiv sportovce.