Kdo usedne na trůn pro nejlepší Sportovce Plzně 2017 v kategoriích žactva a dorostu?

V úterý 20. března budou odtajněna jména nejlepších sportovců města Plzně za rok 2017 v kategoriích žactva a dorostu. Anketu Sportovec Plzně každoročně vyhlašuje Nadace sportující mládeže ve spolupráci s městem Plzeň. V obřadní síni plzeňské radnice bude oceněno celkem devatenáct jednotlivců a devět družstev.

F_A11_4036

Ilustrační foto: nejlepší sportovci Plzně 2014 v kategorii dorostu

Vyhlašovat se bude v pěti hlavních kategoriích: družstva žactva a dorostu, jednotlivci v kategoriích mladšího žactva, staršího žactva a dorostu. Titulem Sportovec Plzně 2017 se budou pyšnit nejlepší jednotlivci v kategoriích staršího žactva a dorostu.

Ve spolupráci Západočeské univerzity a Nadace sportující mládeže bude jednomu ze sportovců v kategorii dorostu udělena Cena rektora Západočeské univerzity v Plzni. Ta je určena pro sportovce, který nejlépe dokáže skloubit sportovní a studijní výsledky.

Vyhodnocena bude také nejlepší akce programu TOP Junior Sport Plzeň, do kterého jsou zařazeny špičkové mezinárodní sportovní akce pro mládež.

Opomenuti nebudou ani trenéři. Ocenění za dlouholetou a obětavou práci s mládeží převezme z rukou primátora města Martina Zrzaveckého a předsedy správní rady Nadace sportující mládeže Františka Berky trenér házené František Egermaier

 Novinkou jedenadvacátého ročníku je kategorie Trenér roku mládeže. „Trenéři jsou vedle rodičů ti nejdůležitější, kteří mohou pomáhat utvářet v dětech pozitivní vztah ke sportu, zdravému životnímu stylu a vedou je k hodnotám fair play. Zároveň jsou klíčovými osobnostmi, které svým svěřencům pomáhají dosáhnout těch nejlepších výsledků. Své práci věnují obrovské množství energie a úsilí, sportu obětují svůj volný čas. Sami přitom často stojí v pozadí a svoji práci mnohdy vykonávají bez odpovídající odměny či společenského uznání,“ vysvětluje důvody, proč Nadace sportující mládeže k ocenění Trenéra roku mládeže přistoupila, člen správní rady Lukáš Lintimer.

Premiérovou držitelkou titulu pro plzeňského Trenéra roku mládeže se stala trenérka atletiky Lucie Plašilová, která ocenění převezme v rámci slavnostního odpoledne při vyhlášení Sportovce Plzně 2017.

Profily všech nominovaných sportovců jsou k vidění na internetových stránkách www.sportovecplzne.cz a také na výstavě, která v mázhauzu radnice potrvá až do 29. 3. 2018.