Kvarteto atletů ŠKODY Plzeň se představí na Evropském poháru ve vrzích

Letos se 8. a 9. května uskuteční jubilejní 20. ročník Evropského poháru ve vrzích a hodech. Do chorvatského Splitu se vedle zahraniční a české seniorské špičky úspěšně nominovali hned čtyři mladí závodníci AK ŠKODY Plzeň.

Premiérový start na tomto prestižním mítinku čeká Kryštofa Kozače, který se představí v soutěži oštěpařů do 22 let. V loňském roce vybojoval v novém osobním rekordu mistrovský titul na národním šampionátu do 22 let, když téměř atakoval hranici 71 metrů. V Chorvatsku se Kryštof pokusí splnit limit na letošní vrchol v podobě mistrovství Evropy do 22 let.

Ve stejné kategorii, ale v sektoru disku uvidíme hvězdná plzeňská dvojčata Forejtovi. Michal a Jakub vybojovali na evropském šampionátu juniorů 2019 stříbrnou a bronzovou medaili a tento skvělý sourozenecký výsledek určitě budou chtít zopakovat v nabité konkurenci na ME do 22 let. Oba mají své osobní rekordy za magickou hranicí 55 m, a tak jsou jasnými adepty na splnění přísného kvalifikačního limitu.

Jedinou ženou ze Škodovky bude diskařka Barbora Tichá. Mistryně republiky do 22 let z posledního národního šampionátu s osobním rekordem 51.06 m se také bude chtít po náročné zimní přípravě na začátku sezóny blýsknout dalekými hody a přiblížit se hranici limitu. „Všichni jmenovaní si pro potřebu splnění limitu budou muset vytvořit nové osobní rekordy. Po náročné zimní přípravě doufáme v klubu, že se to povede třeba hned tímto prvním závodem,“ uvedl Michal Černý z AK Škoda Plzeň.

Michal Forejt. Foto: Martin Edlman/AK Škoda Plzeň

Jakub Forejt. Foto: Martin Edlman/AK Škoda Plzeň