Litické dorostenky obhájily halový titul

Po roce se opět podařilo litickým dorostenkám zvítězit v halové nejvyšší soutěži. Parta děvčat stojící na výkonech Lucie Duchkové, čerstvé majitelky bronzu z ME v hale v běloruském Minsku, Adély Kožíškové, která v minulém roce už také reprezentovala Českou republiku v kvalifikaci na Olympijské hry a na kapitánce Lucii Dolívkové, juniorské reprezentantce, dokázala zvrátit počáteční nepříznivý vývoj v soutěži a výbornými výkony v druhé polovině se vyhoupla do čela tabulky, kde i setrvala.

Foto: TJ Plzeň-Litice

Plzeň Litice – HC Hostivař 3:2 (1:1)

Góly: Duchková, Dolívková

Hrály: Linková, Rutová, Duchková, Kožíšková, Průchová, Císlerová, Pospíšilová, Kudrnová, Dolívková

Komentář trenéra Adama Uhlíře:“ Děvčata měla od začátku velkou převahu, ale proti skvěle chytající hostivařské brankařce se nemohly prosadit. Ještě dvě a půl minuty před koncem jsme prohrávaly o gól a děvčata musela vyhrát. Vše do rukou vzala jako správná kapitánka Lucie Dolívková, která nejprve vyrovnala na 2:2 a minutu před koncem při hře bez brankáře rozhodla nekompromisní střelou na 3:2″. Lucka to s úsměvem okomentovala slovy:“ Při druhém gólu jsem se všimla, že brankářka stojí mimo osu branky, neváhala jsem a nachytala ji“.

Plzeň Litice – Slavia Praha 6:2 (1:2)

Góly: Duchková 2, Dolívková 2, Kožíšková a Kudrnová

Adam Uhlíř popsal poslední utkání soutěže: „V malém finále podaly holky skvělý výkon. Ujaly se vedení po tečnutí míčku Luckou Dolívků, Slavia však zaslouženě průběh utkání v první polovině otočila. V druhém poločase už to byla jiná písnička. Po krásné kombinaci všech pěti hráček v poli skórovala do prázdné branky Kudrnová. Další gól z trestného rohu přidala opět Lucka Duchková a v poslední části hry se zapsala do střelecké listiny i sváteční střelkyně Áďa Kožíšková. Tečku opět učinila kapitánka Lucka Dolívková“.

Pořadí:

1. Plzeň Litice 15 bodů

2. SK Slavia Praha 14 bodů

3. Praga Praha 12 bodů