Litické pozemkářky Adéla Kožíšková a Lucie Duchková jsou ve výběru pro olympijskou kvalifikaci

Litičtí muži se před pár dny stali po devíti letech mistry ČR, dvojice litických děvčat se nyní dostala do užšího výběru reprezentačního trenéra Filipa Neussera pro druhé kolo olympijské kvalifikace v pozemním hokeji.

Zleva Lucie Dolívková, Adéla Kožíšková, Lucie Duchková. Foto: TJ Plzeň-Litice

Adéla Kožíšková a Lucie Duchková budou spolu s celou českou reprezentací usilovat o úspěch na turnaji, který se bude hrát na severu Irska ve městě Banbridge od 8. do 16. června. „Těším se na celý turnaj, atmosféru, soupeřky. Na získané nové herní dovednosti, taktiku soupeřek. Je to pro mne ohromná výzva,“ vyhlíží další díl olympijské kvalifikace kanonýrka Lucie Duchková.

Kromě turnaje v Irsku se následně hrají ještě dva další turnaje v Hirošimě v Japonsku a ve Valencii ve Španělsku. První dva týmy z každého turnaje postupují do dalšího kola, které již rozhodne o účastníkovi olympijského turnaje.

Český tým má ve čtyřčlenné skupině za soupeřky reprezentaci Irska (ve světovém žebříčku na 8. místě), Malajsie (22. místo na žebříčku) a Singapuru (35. místo na žebříčku).

Druhou skupinu tvoří Korea (11. místo), Skotsko (18. místo), Ukrajina (26. místo) a Francie (30. místo). Velká kvalita turnaje je znásobena domácím týmem, který na posledním Mistrovství světa v Londýně skončil až ve finále, kde podlehl Holanďankám.

Zápasy českého týmu:

Sobota 8.6. v 17:00 se Singapurem
Neděle 9.6. v 15:00 s Irskem
Úterý 11.6. ve 12:00 s Malajsií

V dalších dnech budou probíhat zápasy o umístění.

Podívejte se na profil Adély Kožíškové z cyklu Sportovní naděje Plzně