Louda výrazně přispěl k historickému výsledku badmintonistů na ME družstev

Nejlepší badmintonisté starého kontinentu tento týden bojují na mistrovství Evropy družstev v Kazani. A Češi si z metropole Tatarstánu odvážejí historický výsledek v podobě pátého místa. Úspěch nese i výrazný podpis plzeňského badmintonisty a čerstvého mistra republiky Honzy Loudy.

Jan Louda

Jan Louda

Jak se se nejlepší výsledek České republiky na mistrovství Evropy družstev mužů rodil? V prvním utkání ve skupině čeští muži přehráli Portugalsko 5:0, když vítězný bod zajistil Jan Louda v duelu s Bruno Carvalhem.

Stejným výsledkem Češi přehráli také Italy. Honza tentokrát nastoupil v druhém deblu ve dvojici se svým finálovým soupeřem z nedávného MČR Ondřejem Králem. Talentovaný pár nedal sehrané italské dvojici Greco, Maddaloni příliš šancí a utkání vcelku jasně vyhrál.

V posledním utkání ve skupině čeští muži nestačili na favorizované Poláky, kterým podlehli 1:4. O jediný bod se postaral Honza Louda, který přehrál Krzysztofa Jakowczuka 21:15 a 21:14. A jak se následně ukázalo, právě tenhle bod rozhodl o českém postupu do čtvrtfinále ME. Čechům totiž zajistil lepší zápasové skóre než mělo Turecko a Irsko, tedy další týmy, které měly dva body za dvě vítězství a jednu prohru.

Česká jízda skončila ve čtvrtfinále porážkou s Německem 1:3. O jediný bod se i tentokrát postaral plzeňský badmintonista. Ve třetím singlu na něj nestačil Max Weisskirchen, mistr Evropy juniorů v mixu a vicemistr v singlu z roku 2015, který je zároveň aktuálním národním mistrem Německa.