Lucie Duchková má bronz z halového ME v pozemním hokeji

Český národní tým pozemních hokejistek získal v zimní variantě jinak olympijského sportu halovém hokeji bronzovou medaili. Běloruský Minsk viděl teprve druhou českou medaili na halovém mistrovství, ta první je již stará dvacet let.

Foto: TJ Plzeň-Litice

Pevnou součástí týmu byla i hráčka z ligového klubu  plzeňských Litic Lucie Duchková. Sice se jí nepodařilo na turnaji vstřelit gól, nicméně svoje působení na turnaji hodnotí hodně pozitivně:“ Na turnaji byla výborná atmosféra. Museli jsme se vypořádat s trochu jiným povrchem než známe, ale tréninky nám poměrně rychle pomohly si na něj zvyknout.“

Češky ve skupině prohrály nejprve s Němkami, v dalším utkání však jasně porazily Belgičanky. Rozhodnout o jejich dalším postupu do semifinále měl zápas s Ukrajinkami. Ty měly za sebou také vítězství na Belgií a jen o gól prohrály s Němkami. Češky nakonec v nervy drásajícím utkání zvítězily, když rozhodly v poslední minutě.

V semifinále na český tým čekal vítězný tým druhé skupiny – Holandsko. „Věděly jsme, že to bude těžký boj, ale chtěli jsme tento zápas moc vyhrát,“ komentuje prohrané utkání Lucie.

V utkání o třetí místo čekaly Češky opět německé hokejistky. „Už jsme spolu hrály ve skupině, ve druhé půlce jsme je dokázaly uhlídat, tak jsme si tohle nesly i do zápasu o třetí místo,“ opět dodává Lucie Duchková. Když po základní části duelu svítilo na tabuli skóre 2:2, došlo na nájezdy. Ty nakonec lépe zvládly české reprezentantky, rozhodující nájezd vstřelila Kateřina Laciná. „Jako třešničku na dortu jsem vybojovaly účast na MS, které bude se bude konat v roce 2021“, popisuje svoji dvojnásobnou radost plzeňská Lucie Duchková.

Výsledky:

Česká republika – Německo – 1:4
Česká republika – Belgie  – 4:1
Česká republika – Ukrajina 5:4

Semifinále:

Česká republika – Holandsko 2:4

O třetí místo:

Česká republika – Německo 2:2, 2:1 na nájezdy¨

Pořadí:

1. Bělorusko
2. Holandsko
3. Česká republika
4. Německo
5. Ukrajina
6. Rakousko
7. Belgie – sestupují do divize B
8. Švýcarsko – sestupují do divize B