Lucie Duchková má bronz z Mistrovství světa

Hráčka TJ Plzeň-Litice přetavila svoji první účast na Mistrovství světa v halovém pozemním hokeji v bronzovou medaili.

České ženy zvládly bravurně základní skupinou, kde podlehly 2:3 pouze Kanadě. Se skóre 26:8 a dvanácti body skupinu ovládly a ve čtvrtfinále je čekal tým Austrálie.

Fenomén venkovního pozemního hokeje však v hale na naše ženy nestačil, prohrál rozdílem třídy, i když se tento výsledek nerodil úplně lehce. České ženy utkání rozhodly v posledních patnácti minutách.

Semifinálovým soupeřem Češek bylo Rakousko. Tým, se kterým má národní tým velmi vyrovnanou bilanci. To se v utkání potvrdilo, rozhodla diskutabilní penalta, kterou rakouská hráčka Marianne Pultar s jistotou proměnila. Ještě deset sekund před koncem zahrávala česká reprezentace trestný roh, Lucii Duchkové ale míček při střele nešťastně přeskočil přes hokejku.

Sama Lucie českou účast na MS popisuje následovně: „Zápasy ve skupině se nám povedly, jediný jsme prohrály s Kanadou. Což nás mrzelo, ale nemělo to naštěstí žádný vliv na postavení ve skupině. Austrálie ve skupině už bylo jiné kafe. Výsledek zněl jednoznačně, ale vše jsme strhly na svou stranu až na konci. O Rakousku se nám bude asi ještě dlouho zdát. Takový kousek jsme byly od finále.

V utkání o třetí místo nastoupila česká reprezentace proti Jihoafrické republice. Češky byly od prvního hvizdu velmi soustředěné, nepouštěly ve žhavé atmosféře svoje protihráčky do žádných velkých šancí a o bronzu pro ČR rozhodly vítězstvím v poměru 3:1.

„V hale byla výborná atmosféra, zápas byl poměrně vyrovnaný, ale my jsme dávaly góly. Jsem moc ráda, že jsme turnaj zakončily vítězstvím a medailí,“ dodala k utkání o bronz Lucie Duchková.

Výsledky českých žen:

Česká republika – Belgie 6:1
Česká republika – Kazachstán 8:2
Česká republika – Kanada 2:3
Česká republika – Ukrajina 4:2
Česká republika – Namibie 6:0
Česká republika – Austrálie 6:0
Česká republika – Rakousko 0:1
Česká republika – Jihoafrická republika 3:1

Pořadí šampionátu:

1. Holandsko
2. Rakousko
3. Česká republika
4. Jižní Afrika
5. Belgie
6. Ukrajina
7. Austrálie
8. Kanada
9. USA
10. Kazachstán
11. Nový Zéland
12. Namibie