Lucie Duchková nejlepší hráčkou turnaje Olympijských nadějí

Pozemní hokejistky za sebou mají představení na turnaji Olympijských nadějí v Polsku. V dívčí reprezentaci U18 nechyběly ani tři hráčky plzeňských Litic: Lucie Dolívková, Lucie Duchková a Klára Průchová. Všechna tři děvčata si v loňském roce vysloužila zařazení do programu podpory Talent Plzeň od Nadace sportující mládeže.

Lucka-Duchkova-Turecko

Turnaje hraného v polských Skierniewicích se zúčastnily reprezentace čtyř států – České republiky, Polska, Slovenska a Litvy. Češky braly celkové druhé místo, když v rozhodujícím duelu prohrály s Polskem 1:2.

Významného individuálního ocenění se dostalo sedmnáctileté Lucii Duchkové, která byla vyhlášena nejlepší hráčkou turnaje. “Byla jsem moc překvapená, když mne najednou sháněli k ceremoniálu, kde se předávala cena za nejlepší hráčku. Snad to bylo tím, že jsem dala tři góly, snad i tím, že jsem opravdu nevypustila na hřišti žádný míček, žádný sprint. Moc si toho ocenění i možnosti působení na tomto turnaji vážím,“ shrnula svoje pocity Lucie Duchková.

Gólově se na turnaji prosadily i obě další plzeňské hráčky. Lucie Dolívková i Klára Průchová si připsaly po jednom gólu. Další příprava čeká reprezentační družstvo za 14 dnů ve Vídni, kde budou trenéři dále ladit sestavu pro vrchol sezony, kterým bude Mistrovství Evropy do 18 let v Rakovníku.

czech_team_trofej