Lucie Duchková okořenila premiéru v národním dresu dvěma góly

Český národní tým žen v pozemním hokeji má za sebou první kolo kvalifikace na olympijské hry v Tokiu. Druhé místo a postup do dalšího kola s výrazně omlazeným týmem je úspěchem. Svým dílem k němu přispěla i Lucie Duchková.

Lucka-Duchkova-Turecko

Lucie Duchková (ilustrační foto). Foto: TJ Plzeň- Litice.

Teprve šestnáctiletá hráčka TJ Plzeň-Litice při svém reprezentačním debutu potvrdila střelecký apetit a premiérový gól v ženské reprezentaci si připsala hned v prvním zápase proti Turecku. V něm Češky své soupeřky přehrály jednoznačně 7:1.

„První soupeřem bylo Turecko. Měly jsme zápas pod kontrolou, naše soupeřky moc nezlobily, tak se dá říci, že to byl ideální soupeř na rozehrání. Mně se dokonce podařilo dát gól, což mi hodně pomohlo i do dalších utkání,“ uvedla k prvnímu zápasu Lucie Duchková.

Druhým soupeřem českého týmu byla Litva a Lucka opět pálila „ostrými“. „Byl to důležitý zápas, nesměly jsme šikovné domácí soupeřky ani na chvíli podcenit. Utkání bylo vyrovnané a my jsme měly asi větší touhu po vítězství. A já jsem také mohla přispět jedním gólem,“ popsala utkání, ve kterém Češky zvítězily 4:2, plzeňská hráčka.

Při třetím měření sil Češky poprvé poznaly hořkost porážky, když Walesu podlehly 0:3. „Věděly jsme, že tým z ostrovů bude dobrý. Zároveň to byl zápas, který nás mohl posunout na první místo. Za úkol jsme měly více kombinovat, rozhodit tak silovější styl soupeřek. Wales nás však čile napadal a nám se nepodařilo se z jejich sevření,“ popsala průběh utkání Lucie Duchková.

Posledním soupeřem národního týmu byla Ukrajina. „Opět jsme ještě mohly v celém turnaji skončit na prvním místě. Měly jsme to s Ukrajinkami zhruba na půl. Šance i držení míčku. Jen soupeřky byly šťastnější, daly nám jediný gól. Škoda, první místo by bylo výborné. Ale shodou okolností Wales prohrál s domácí Litvou a my nakonec skončily druhé. Čímž jsme splnily cíl, postoupit do dalšího kola“, uzavřela Lucka svoje hodnocení turnaje.

Lucie Duchková patří mezi sportovkyně zařazené v loňském roce do programu podpory Nadace sportující mládeže Talent Plzeň.

Konečné pořadí:

1. Ukrajina
2. Česká republika
3. Wales
4. Litva
5. Turecko