Lukostřelkyně Eliška Fialová má za sebou úspěšné měsíce

Eliška Fialová, členka LK Arcus Plzeň, má za sebou úspěšné období. Počátkem září se v Chebu zúčastnila mistrovství České republiky žactva v terčové lukostřelbě, kde obhájila titul mistryně ČR. Na střelnici se sešlo celkem 92 střelců v kategoriích staršího a mladšího žactva.

Eliška Fialová na stupních vítězů při MČR v terčové lukostřelbě. Foto: archiv závodnice

„Mistrovství bylo jako tradičně rozděleno do dvou dnů. Oba dny provázelo slunné počasí. První den se střílela kvalifikace, ve které jsem nastřílela na vzdálenost 20metrů 331 bodů a na 30metrové trati 330 bodů. Bylo to nejvíce v kategorii mladší žáci. Za tento výsledek jsem byla oceněna dvěma zlatými medailemi. Po dostřílení kvalifikace se pokračovalo v eliminačních soubojích, které se protáhly až do druhého dne. Kvalifikací jsem se pomalu probojovala až do finále, ve kterém jsem vyhrála,“ popsala průběh soutěže Eliška Fialová a dodala: „Jsem moc šťastná, že jsem obhájila loňský titul mistryně ČR a doufám, že se mi to podaří i příští rok. Postupuji totiž do kategorie starší žáci, kde na mě čekají delší vzdálenosti. Tak držte palce,“ usmívala se po závodech sympatická lukostřelkyně, která navíc spolu se svými oddílovými kolegyněmi Zuzanou Francovou a Julií Krettovou přidala ještě druhé místo v týmové soutěži.

Poslední zářijový víkend se v Plzni na Doubravce konalo MČR žactva v terénní lukostřelbě. I přesto, že byl teprve konec září, počasí bylo spíše zimní. Celý den silně pršelo a o medaile se 47 střelců z celé republiky utkalo při teplotách jen kolem 10°C.

V terénní lukostřelbě jsou závody rozděleny na dva okruhy po dvanácti stanovištích. V prvním okruhu se střílí na vzdálenosti, které jsou závodníkům předem neznámé a vzdálenost musí odhadnout. Ve druhém okruhu je již vzdálenost určená, ale střílí se na delší vzdálenosti.

Na neznámé vzdálenosti Eliška nastřílela celkem 137 bodů a na známé 143 bodů. Tento výsledek jí vynesl další zlatou medaili a titul mistryně České republiky v terénní lukostřelbě. Zároveň spolu s kolegyněmi z klubu LK Arcus Plzeň vystřílela zlato také v týmové soutěži.

Eliška Fialová na stupních vítězů při MČR v terénní lukostřelbě. Foto: archiv závodnice

I přes situaci způsobenou pandemií Covid-19 se během léta uskutečnilo také pět kol soutěže o Pohár Plzeňského kraje. Soutěž se pořádá na třech místech. V Plzni na střelnicích klubu LK Arcus Plzeň a klubu 1. LK Plzeň 1935 a v Chrástu na střelnici klubu TJ Spartak Chrást.

A i zde Eliška potvrdila svoje kvality. Všech pět kol ve své kategorii vyhrála a získala tak Pohár mládeže Plzeňského kraje. Zároveň se jí podařilo vyhrát i putovní Pohár Plzeňského kraje, který se získává za nejvyšší průměrný nástřel napříč všemi kategoriemi.

Eliška Fialová při vyhlášení soutěže o Pohár Plzeňského kraje. Foto: archiv závodnice