Lukostřelkyně Horáčková zlatá na MČR v halové lukostřelbě

Minulý víkend se v Prostějově konalo 28. Mistrovství České republiky v halové lukostřelbě dospělých. Hned dvě zlaté medaile směřující do Plzně nesou podpis plzeňského sportovního mládí. Mezi ženami v reflexním luku kralovala Marie Horáčková (LK Arcus Plzeň), členem zlatého družstva mužů 1. LK Plzeň 1935 byl i Dominik Kalvas, který je zároveň členem družstva, které patří mezi nejlepší kolektivy Plzně loňského roku v kategorii dorostu. Mistrovství republiky se účastnilo 248 lukostřelců z nejlepších tuzemských lukostřeleckých klubů.

marie-horackova-ep-2017-01

Marie Horáčková (ilustrační foto)

Marie Horáčková v posledních dvou letech nechyběla ve výběru nejlepších sportovců Plzně v kategorii dorostu. Zároveň je držitelkou Ceny rektora ZČU v Plzni, kterou uděluje Západočeská univerzita ve spolupráci s Nadací sportující mládeže za skloubení sportovních a studijních výsledků.  

Ve finále halového MČR se plzeňská lukostřelkyně poměřila s Barborou Kramperovou z Votic. První finálová sada patřila Marušce, ve druhé se její soupeřce podařilo srovnat na 2:2 po třech desítkách v řadě. Nadějně pro votickou lukostřelkyni začala i třetí sada, ale závěr zvládla lépe Horáčková, která tak rozšířila svoji sbírku úspěchů o další cenný kov.

Titul ve velmi ceněné kategorii družstev mužů do Plzně vezou také lukostřelci 1. LK Plzeň 1935 (družstvo ve složení Jan Vožech, Milan Šustr, Dominik Kalvas, Tadeáš Kalvas).

Cenné zkušenosti z měření sil s dospělou konkurencí sbíraly na republikovém šampionátu také lukostřelecké naděje, jejichž jména se v posledních letech objevila v nominacích na Sportovce Plzně. Vedle již zmiňovaného Dominika Kalvase se jedná o Patrika Dimova nebo Elišku Beránkovou.

1-lk-plzen-2017-02

Družstvo juniorů 1. LK Plzeň 1935 ve složení Matěj Jech, Dominik Kalvas, Jiří Buňata, Petr Noháč , které nechybí mezi nejlepšími kolektivy Plzně roku 2017 v kategorii dorostu (na snímku vlevo).

Patrik Dimov (ilustrační foto)

Patrik Dimov (ilustrační foto)

eliska-berankova-2015

Eliška Beránková (ilustrační foto)