Lukostřelkyně Julie Krettová stanovila novou hodnotu halového rekordu ČR

Julie Krettová z LK ARCUS Plzeň si v letošní halové sezóně 2022/2023 připsala na konto krásný úspěch. Sportovkyně, oceněná mezi nejlepšími sportovci Plzně za rok 2021, stanovila novou hodnotu českého halového rekordu starších žákyň (U15) s reflexním lukem.

Novou výši rekordu Julie posunula na krásných 572 bodů z 600 možných již počátkem března v Chrástu. Formu si ale drží i nadále. Na 30. Mistrovství žactva v halové lukostřelbě, které se uskutečnilo v Olomouci od 18. do 19. března, získala titul v kategorii Reflexní luk – jednotlivci.

Mistrovství se účastnilo rekordních 158 mladých lukostřelců a lukostřelkyň z 28 klubů z celé České republiky. Soupeřili spolu v kategorii mladších žáků a žákyň (U13) a starších žáků a žákyň (U15) v divizi reflexní luk a holý luk. Julie se ziskem 566 bodů ovládla kvalifikaci a suverénní byla i v následných eliminačních soubojích.

“Je to krásný pocit! Obrovská motivace a zároveň odměna. V jednom měsíci se mi splnily dva sny! Letos jsem si věřila, strašně mi pomohlo soustředění v Nymburce, kam jezdíme s klubem. Myslím si, že podpora je hodně důležitá a tu v Arcusu máme. Chtěla bych poděkovat trenérům, Johance, Marušce a Zdeňkovi Horáčkovi a ostatním členům klubu. Teď se těším na venkovní sezónu PMPK (Pohár mládeže Plzeňského kraje 2023), která začíná 30. dubna v Lobzích. A velký dík patří také mojí paní učitelce Evě Seidlové a škole 26. ZŠ za obrovskou podporu! Paní učitelka by měla také dostat medaili,“ shrnula svoje dojmy úspěšná lukostřelkyně.