Martin Kočandrle a Petra Vitáková těžili cenné kovy při MČR v běhu na lyžích

Za přísných protiepedemických opatření proběhlo o víkendu v Novém Městě na Moravě Mistrovství České republiky v běžeckém lyžování. Na start se postavili i závodníci Sport Clubu Plzeň. V mládežnických kategoriích se nejlépe dařilo dvojici Martin Kočandrle a Petra Vitáková.

Martin Kočandrle při MČR 2021 v běžeckém lyžování.

Martin Kočandrle při MČR 2021 v běžeckém lyžování. Foto: Anna Votavová

V pátek byl na programu sprint volně, ve kterém Martin Kočandrle sice postoupil do rozjížděk, ale pak už se mu nedařilo podle představ. Náladu si spravil v sobotu, kdy byla na programu trať na 10km klasicky s intervalovým startem.

„Jela se 4 kola po 2,5km. Máza byla dokonalá. V cíli jsem měl 14. čas a mezi juniory jsem bral 2. místo,“ zhodnotil Martin Kočandrle medailový závod se stejnou rychlostí, jakou prolétl trať. V závodě juniorek na 5 km klasicky přidala další cenný kov pro plzeňský Sport Club Petra Vitáková. Martin i Petra patřili v roce 2020 mezi sportovce podporované z programu Talent Plzeň.

V neděli se jel závod s hromadným startem na 15km volnou technikou. „Trať byla rozdělená na 5 okruhů po 3 km. Po startu jsem se výrazně propadl. Následně jsem se pokoušel prodírat na čelo závodního pole. Po 2. kole jsem se dostal mezi 2 skupiny juniorů. Zbytek závodu jsem se snažil dostihnout skupinu přede mnou, ale neúspěšně. Cílovou lajnu jsem proťal na 14. pozici. v juniorech 3., v pořadí MČR na druhém místě,“ popsal průběh dalšího závodu s medailovou tečkou plzeňský závodník.

Při MČR se neztratil ani Štěpán Zuna a další závodníci Sport Clubu Plzeň. Štěpán bral v klasickém sprintu páté místo. Trenéři sčítali i další umístění svých závodníků v první desítce.

Martin Kočandrle ve videomedailonku z cyklu Sportovní naděje Plzně

Štěpán Zuna ve videomedailonku z cyklu Sportovní naděje Plzně