Martin Kočandrle má bronz z MČR na kolečkových lyžích

O posledním zářijovém víkendu se v Lyžařském areálu Vesec uskutečnilo MČR na kolečkových lyžích, kterého se účastnil i Martin Kočandrle (Sport Club Plzeň). O týden později závodníci na kolečkových lyžích znovu bojovali o medaile při premiérovém výjezdu do Bedřichova.

Martin Kočandrle. Foto: archiv závodníka.

Martinovi se nejvíce dařilo právě v nedělním výjezdu z Liberce na Maliník, když si v mistrovském závodě, který se jel klasicky, dojel pro bronzovou medaili. „Kvůli rekonstrukci silnice na Ještěd byl cílový vrchol změněn. Po startu, který byl dost chaotický, jsem se ocitl na pozici, ze které jsem skupinu musel sjíždět. Tak ve 2/3 závodu se nám začal vzdalovat vítěz. V nájezdu do posledního brutálního stoupání jsem tedy zápolil o 2. nebo 3. místo. Po pár vzájemných nástupech jsem souboj prohrál a dojel jsem na 3. místě,“ okomentoval proběh závodu Martin Kočandrle.

Ten o týden dříve v sobotním sprintu dojel devátý. „Kvůli nepříznivému počasí se finálové rozjížďky zrušily, tudíž výsledek z kvalifikace byl i celkový. Vzhledem k tomu, že se nepovažuji za sprintera, 9. místo beru se spokojeností,“ hodnotil svoje vystoupení plzeňský závodník.

V neděli byla na programu distance. „Do ní jsem vstupoval z většími ambicemi. Bohužel hned po úvodních 200 metrech mi upadl bodec a proto jsem musel v následujícím kopci měnit hůlku. Jela se 4 kola po 3,75 km. Pocitově jsem se do tempa dostal až ve 3. a 4. kole. Do cíle jsem dojel s pátým časem. V tomto závodě jsem chtěl urvat medaili, bohužel se nezadařilo,“ neskrýval zklamání z tohoto závodu Martin Kočandrle.

Martin Kočandrle ve videu z cyklu Sportovní naděje Plzně