Medailová radost Aerobik klub LADY Plzeň na MČR

Od 2. do 3. 10. 2021 se konalo v pražské UNYP ARÉNĚ Podvinný mlýn Mistrovství České republiky FISAF AEROBIC and FITNESS. Aerobik klub LADY Plzeň měl zastoupení ve čtyřech kategoriích, a to ve sportovním aerobiku jednotlivcích ženy 14-16 let a v kategorii 17 a více let tria. V kategorii fitness týmů Performance a Aerobic Grande ve věkové kategorii 17 a více let.

Barbora Hajžmanová startovala tuto sezónu poprvé v I. výkonnostní třídě v kategorii 14–16 let. Po velmi úspěšném kontrolním závodě 25. 9., který se konal v Plzni, se po malé chybě neprobojovala do užšího finále. Obsadila krásné 18.místo.

Ostřílené závodnice a vicemistryně světa z roku 2019 v kategorii trio 17 a více let Barbora Bucháčková, Eliška Fajfrlíková a Eliška Pechmannová si z MČR odváží stříbrnou medaili. Již do finále postupovaly z 2. místa a druhou příčku si udržely i ve finále.

Zastoupení měl plzeňský klub i v kategorii fitness týmů ve věkové kategorii 17 a více let. Fitness Performance patří mezi divácky velice atraktivní kategorii. Skladba musí mít vždy motiv a ten je zpracován v příběh. Dramatická a divadelní složka včetně kostýmů a hudby odpovídá tématu choreografie a tím vším je tato kategorie zajímavá pro oko diváka.

Aerobik klub LADY letos zvolil téma „Dvě tváře“, námětem je boj dobra a zla. Plzeňský tým (ve složení Barbora Bucháčková, Eliška Fajfrlíková, Hana Malánová, Eliška Marešová, Anna Vopalecká) postupovala do finále ze 4.místa. O to větší byla radost z konečného 3. místa a titulu druhých vicemistryň České republiky.

Ani fitness tým kategorie Aerobik Grande s námětem Joker (Kateřina Jiskrová, Eliška Marešová, Hana Malánová, Eliška Pechmannová, Eliška Šnajdrová, Štěpánka Tomíčková, Anežka Havlíková) neodjel domů z Prahy bez medaile. Děvčata vybojovala též krásné 3. místo.

„Jsme velice pyšné na své svěřenkyně, po coronavirové odmlce odvedly v přípravě na MČR kus dobré práce a nám i sobě udělaly velkou radost“. Prozradily trenérky Eva a Tereza Fajfrlíkovy.
MČR ve sportovním aerobiku a fitness byl zároveň prvním nominačním závodem na nadcházející Mistrovství světa, které se bude konat v listopadu ve Francii. Druhý nominační závod se koná 16. -17. 10. 2021 v Ostravě, věříme, že se děvčatům z Aerobik klubu LADY Plzeň nominace podaří.