Muži i ženy PK Slavia VŠ Plzeň stříbrní na MČR družstev

Pěkně bohatou pomlázku si během velikonočního víkendu „vykoledovali“ plzeňští plavci. V bazénu na Slovanech se uskutečnilo mistrovství České republiky družstev. Závodníci Slávie VŠ Plzeň jako jediní obsadili stupně vítězů v kategoriích mužů i žen.

slavia-vs-plzen-mcr-drustev-2017

Do finále MČR postoupilo osm nejlepších týmů z celé České republiky, které před tím prošly sítem krajských kol a semifinále rozděleného na českou a moravskou část. Do samotného finále pak kluby nominují družstvo s nejméně 8 plavci, kteří plavou všechny plavecké disciplíny a to hned 2x. Kdo nasbírá největší počet bodů za umístění v jednotlivých startech a disciplínách, vítězí.

Z původně celkem 75 týmů, které se do soutěže družstev přihlásily, se kromě plzeňské Slavie podařilo získat dvojnásobné zastoupení (v ženské i mužské kategorii) v osmičlenném finále ještě družstvům Axis Jihlava, Bohemians Praha, KPS Ostrava a Kometa Brno. Na dvojí zastoupení na stupních vítězů již ale dosáhli jen zástupci Plzně.

Muži se přitom museli obejít bez své největší opory – reprezentanta Honzy Šefla. Trojnásobný držitel titulu Sportovec Plzně v mládežnických kategoriích (které sbíral od roku 2001) totiž momentálně trénuje s Barborou Závadovou v Austrálii.

Svým dílem ale přispěli další, přičemž nechyběla jména plavců i plavkyň, kteří se v posledních letech také objevovali v nominacích nejlepších plzeňských sportovců, a to včetně loňské královny v kategorii staršího žactva Terezy Polcarové.

Plzeňský úspěch je o to cennější, že zastoupení na stupních vítězů mělo družstvo mužů i žen již tři roky po sobě. V roce 2015 to bylo stříbro a bronz, v roce 2016 dvakrát bronz a v roce 2017 dvakrát stříbro. V návaznosti na tendenci posledních dvou let nechceme výsledek pro rok 2018 předjímat, ale držíme palce k mistrovskému double ;-).