Na MČR ve sportovním aerobiku, fitness týmech a Aerobic team show se dařilo i Plzeňankám

Pražská UNYP ARÉNA hostila o víkendu 5.- 6. října 2019  Mistrovství České republiky ve sportovním aerobiku, fitness týmech a Aerobic team show.

Foto: AE klub LADY PLZEŇ

České jedničky ve sportovním aerobiku a fitness týmech se utkaly v dvoudenním klání o tituly mistrů republiky. Mezi nimi nechyběli ani plzeňští závodníci  z Aerobik klubu LADY Plzeň z.s. Výkony závodníků zároveň prověřily připravenost reprezentantů na světový šampionát, který se letos bude konat ve dnech 10. – 12. října v holandském Leidenu. Mezi reprezentanty budou hájit barvy ČR v kategorii adult tria plzeňské závodnice Barbora Bucháčková, Eliška Fajfrlíková a Eliška Pechmannová, které na Mistrovství České republiky vybojovaly 2. místo. A v kategorii duo junior Eva Matějovičová spolu s Natálií Smíškovou, které též na MČR obsadily 2. místo.

Plzeňským se na letošním šampionátu zadařilo. Poprvé v historii měl Aerobik klub LADY na šampionátu tak hojné zastoupení. Všichni závodníci a týmy fitness se probojovali do top desítky.

V kategorii kadet duo si do Plzně přiváží 3. místo Barbora Hajžmanová a Viktorie Hejlová. Titulem druhý vicemistr ČR se též ověnčil tým Bonnie a Clyde (Simona Cinertová, Denisa Čermáková, Adéla Duchková, Klaudie Gogolová, Nicol Hendrychová, Michaela Kajklová, Marianna Kašová, Barbora Kykalová, Nell Královcová, Terezie Lomická, Adéla Musilová, Linda Nyguen, Anna Říhová, Karlína Smolová, Kristýna Šubrtová, Veronika Hájková, Barbora Žákovcová) v kategorii Aerobic team show 11 – 13 let.

Nepopulární 4. místo obsadila Eva Matějovičová v kategorii 14-16 let jednotlivci junior a  fitness tým Carmen (Barbora Bucháčková, Eliška Fajfrlíková, Hana Malánová, Nicole Tejcová a Anna Vopalecká) v kategorii aerobik performance adult. V tak velké konkurenci jaká na MČR byla, máme radost i z takzvané nepopulární bramborové medaile, prozradila trenérka týmu Tereza Fajfrlíková.

V kategorii jednotlivci  kadet obsadila 6. místo Viktorie Hejlová a 9.místo Barbora Hajžmanová, obě dvě se probojovaly do užšího finále, stejně tak jako Eliška Pechmannová, která obsadila 7. místo v kategorii jednotlivci junior. Osmé místo obsadil fitness tým Avengers (Eliška Marešová, Eliška Pechmannová, Kateřina Jiskrová, Emma Přibylová, Eliška Šnajdrová a Štěpánka Tomíčková) v kategorii junior.

„Závodnice klubu LADY nejen svými výsledky, ale hlavně sportovními výkony po celý víkend skvěle reprezentovaly město Plzeň. Jsme na naše svěřence pyšné, práce trenérek za celý rok byla náležitě odměněna,“ okomentovala výkony Eva Fajfrlíková trenérka a předsedkyně klubu LADY.

Foto: AE klub LADY PLZEŇ