Nejmladší plavci potvrdili svoji extratřídu

O minulém víkendu hostil plavecký areál v Plzni na Slovanech Zimní pohár ČR v plavání mladších žáků. V kategorii deseti a jedenáctiletých plavců se spolu s Letním pohárem jedná o nejvyšší soutěž, považovanou za neoficiální“ mistrovství ČR dané věkové kategorie.

Do Plzně se sjeli zástupci klubů z celých Čech a v konkurenci více než 500 mladých plavců se Plzeňáci rozhodně neztratili. Skvělého výsledku dosáhl Matěj Sladký z domácí Slavie VŠ Plzeň, který nastoupil do osmi závodů a při všech svých startech z bazénu dokázal vylovit medaili. Ve třech případech dokonce tu nejcennější, a to v závodech na 50 a 100 metrů volný způsob a 50 m motýlek. K tomu přidal dvě stříbra z individuálních závodů (100 m znak a 100 m polohový závod) a dvě ze štafet na 4×50 m volný způsob a 4×50 m polohový závod. Ve sbírce cenných kovů nechyběl ani jeden bronz za dvoustovku volný způsob.

pk-slavia-vs-plzen-pohar-2016

Nezářil ale jen Matěj Sladký. Jeho oddílový kolega Tomáš Filip si vyplaval zlatou medaili v závodě na 200 m prsa. Oba závodníky v letošním roce podpořila Nadace sportující mládeže prostřednictvím grantu Talent Plzeň. A jak již bylo zmíněno ve výčtech úspěchů Matěje Sladkého, Plzeňáci bodovali také ve štafetách. Čtveřice Stříbrný, Filip, Hranička a Sladký byla druhá na 4×50 m PZ a 4×50 m VZ. Žáci z ročníku 2006 ve složení Vít Gemov, Korčák, Šedivý a Kubeš medaili stejné hodnoty vybojovali taktéž na v závodě na 4×50 m PZ, bronz pak přidal kvartet Kubeš, Honomichl, Korčák a Gemov na 4×50 m VZ. Štafeta dívek ve složení Šrailová, Voříšková, Říhová, Šiková byla druhá na 4x50m VZ.

Zlatou medaili vybojoval také Vojtěch Šedivý na 100 m motýlek, Kateřina Chocholatá si na krk může pověsit stříbrnou medaili ze závodu na 100 m prsa. Uznání si zaslouží i další plavci, kteří dosáhli hodnotných výsledků, byť se nedostali na stupně vítězů.