Nejzářivější hvězdou plaveckých šampionátů žactva byl Tomáš Chocholatý

Na přelomu června a července se v Kopřivnici, Plzni a Českých Budějovicích uskutečnily republikové šampionáty 12, 13 a 14 letého žactva. Skvostnou medailovou sbírkou se z plzeňských plavců může pochlubit především Tomáš Chocholatý. Aktuální držitel titulu Sportovec Plzně v kategorii staršího žactva si podmanil LMČR staršího žactva, na kterém si vyplaval šest zlatých individuálních medailí. Další cenné kovy má ze štafet.

tomas-chocholaty-2017

Tomáš Chocholatý

Přišel, viděl, zvítězil. Šest startů, šest vítězství. To je vizitka Tomáše Chocholatého z LMČR staršího žactva (200 VZ, 200 Z, 200 PZ, 400VZ, 1500VZ, 400 PZ). Až se vkrádá otázka, zda byla voda v bazénu vyhřátá na dostatečnou teplotu, že Tomáš z bazénu tolik pospíchal.

Dvě medaile z Českých Budějovic veze Jan Hlaváč, který zvítězil na 100Z a druhý byl na 100 M. Dařilo se také štafetám PK Slavie VŠ Plzeň, které posbíraly čtyři zlata a dvě stříbra.
O první místo v polohové štafetě 4×50 se zasloužili Jan Drahoš, Tomáš Chocholatý, Jan Hlaváč a Antonín Desort. Zlato brala také štafeta 4×50 VZ ve složení Tomáš Chocholatý, Tomáš Honomichl, Jan Hlaváč a Antonín Desort, polohová štafeta 4×50 mix s Klárou Panýrkovou, Markétou Šímovou, Janem Hlaváčem a Tomášem Chocholatým a štafeta 4×50 VZ mix ve složení Aneta Hrabačková, Tomáš Chocholatý, Markéta Šímová a Antonín Desort.

Stříbro si vyplavaly štafety dívek na 4×50 VZ resp 4×50 PŠ ve složení Aneta Hrabačková, Klára Panýrková, Anna Horvátová, Markéta Šímová resp. Klára Panýrková, Markéta Šímová, Anna Horvátová, Markéta Hrabačková.

Nejvíce medailí z MČR třináctiletých má Matěj Sladký

V domácím bazénu plavali o tituly třináctiletí žáci. Nejvíce se dařilo Matěji Sladkému. Z individuálních závodů posbíral jedno zlato (200VZ) a tři stříbra (50VZ, 100 VZ, 200 PZ). Jeho kamarád Tomáš Filip si na krk může pověsit bronzovou medaili ze závodu na 100P.

Další cenné kovy z bazénu na Slovanech vylovily štafety pořádající Slavie VŠ Plzeň. Z vítězství se radovala dívčí štafeta 4×50 PZ (Adéla Bartoňová, Kateřina Chocholatá, Natálie Vacková, Veronika Sedláčková) a štafety mix 4×50 PZ (Natálie Vacková, Tomáš Filip, Matěj Sladký, Kateřina Chocholatá) a 4×50 VZ (Vojtěch Stříbrný, Kateřina Chocholatá, Natálie Vacková, Matěj Sladký).

Stříbro patří štafetám 4×50 VZ dívek (Veronika Sedláčková, Natálie Vacková, Anna Šmídová, Kateřina Chocholatá) a 4×50 PZ chlapců (Matyáš Hranička, Tomáš Filip, Matěj Sladký, Vojtěch Stříbrný). Bronzová skončila štafeta 4×50 ve složení Vojtěch Stříbrný, Matyáš Hranička, Tomáš Filip a Matěj Sladký.

matej-sladky-03-2016

Matěj Sladký a Tomáš Filip (ilustrační foto)

Na MČR dvanáctiletých se z Plzeňanů nejvíce dařilo Šimonu Korčákovi

Z Kopřivnice přivezla výprava Slavie VŠ Plzeň čtyři medaile. Postarali se o ně Šimon Korčák (2. místo 100 P a 3. místo 200 P) a štafeta 4×50 PZ, která skončila na prvním místě (Jakub Růžička, Šimon Korčák, Vojtěch Šedivý, Jan Honomichl) resp. 4×50 VZ (Jan Honomichl, Alexandr Staněk, Antonín Kubeš, Jakub Růžička), která byla stříbrná.