Nepejchal má dvě medaile z Evropských her, domácí koloběžkářky ovládly MČR

Filip Nepejchal v letošní sezoně pokračuje ve skvělých výkonech. Z Evropských her v Minsku veze domů dvě medaile a patřil k nejúspěšnějším českým sportovcům na hrách.

První bronz si Filip vystřílel ve smíšené soutěži spolu s Anetou Brabcovou. Druhý cenný kov je z individuální soutěže ve střelbě ze vzduchové pušky. Z kvalifikace český reprezentant postupoval z druhého místa za mistrem světa Kamenským. Ve finále pak vedl až do posledního vyřazovacího kola, ale pak se před něj posunul Izraelec Richter a Rus Kamenskij.

Návdavkem český talent přidal ještě čtvrté místo ve střelbě z libovolné malorážky na 3×40 ran. Podle vlastních slov se přesto Filip z Minsku nevracel spokojený, protože jeho medailové ambice byly ještě větší.

V Plzni proběhlo MČR v koloběhu, kategorii žákyň dominovaly domácí závodnice

V Plzni se o předminulém víkendu konalo Mistrovství České republiky v koloběhu s mezinárodní účastí. Na start největšího domácího koloběžkového závodu se celkem postavily téměř dvě stovky závodnic a závodníků.

Plzeňské reprezentantky ovládly kategorii žákyň, když se z titulu radovala Kamila Peštová, kterou na stupně vítězů doprovodila stříbrná Anděla Kubíková. Obě pak společně s Barborou Hajžmanovou slavily triumf také v žákovských štafetách.