Nikol Soustružníková dvakrát pozlatila svoji účast na sprinterském MČR na dráze

Nikol Soustružníková při víkendovém domácím šampionátu na dráze ve sprinterských disciplínách rázně odmítla rabování pokladnice cenných kovů cyklisty z jiných částí republiky. Dvě zlata díky ní zůstávají doma v Plzni. Dařilo se i dalším plzeňským cyklistům a cyklistkám.

Na plzeňský velodrom se o víkendu sjela tuzemská sprinterská elita. Cyklistický oddíl SK Petřín Plzeň se ujal pořadatelství Mistrovství České republiky v dráhové cyklistice žáků, kadetů, juniorů, žákyň, kadetek, juniorek, žen a mužů ve sprinterských disciplínách.

Ve startovní listině nechybělo ani jméno Nikol Soustružníkové (Roman Kreuziger Cycling Academy), která patří mezi oceněné v anketě Sportovec Plzně 2017 v kategorii staršího žactva. Nikol v domácím prostředí potvrdila, že medailový apetit z loňské sezony v žádném případě neztratila. Výsledkem jsou mistrovské tituly ve sprintu na 200 m s letmým startem a na 500 m s pevným startem. Další dvě bronzové medaile patří sympatické závodnici za keirin a tým sprint.

Nikol patřila mezi sportovce zařazené v loňském roce do programu podpory Nadace sportující mládeže Talent Plzeň.

soustruznikova-2018-mcr-01

Foto: archiv Nikol Soustružníkové

Pozadu nechtěli zůstat ani další plzeňští závodníci. Marek Liška triumfoval ve sprintu kadetů a závodu na 500 m. V keirinu skončil druhý před Karlem Macánem. Sára Kateřina Peterková brala zlato na 500 m, stříbro v keirinu a bronz ve sprintu žákyň. Spolu s Markétou Macánovou pak přidala ještě zlato z družstev.

Dařilo se i družstvům juniorů (Adam Hofmeister, David Vitner, Jakub Hanus) a kadetů (Marek Liška, Karel Macán, Martin Volf), kteří vystoupali na stupínek nejvyšší a žákovskému družstvu (Jaromír Kohout, Jakub Staněk + Adam Seeman), které skončilo třetí.