Ondřej Zuna a Martin Kočandrle nechyběli na stupních vítězů při MČR v lyžování

Mistrovství České republiky v lyžování dorostu a dospělých se konalo o víkendu o uplynulém víkendu v Novém Městě na Moravě. Medaile odsud vezou i členové Sport Clubu Plzeň Ondřej Zuna a Martin Kočandrle, kteří jsou zařazení do programu Talent Plzeň Nadace sportující mládeže.

Martin Kočandrle při MČR 2020. Foto: archiv závodníka.

Hned v pátečním programu si  pro zlato dojel Ondřej Zuna, který si hned v pátek dojel pro zlato ve sprintu klasickou technikou. Těsně pod stupni vítězů skončil Martin Kočandrle. “S pátečním sprintem jsem spokojený, protože se nepovažuji za sprintera. Tudíž bramborové umístění beru všema deseti,“ komentoval úspěšný vstup do šampionátu plzeňský závodník.

Pro úplnost dodejme i výsledky dalších zástupců Sport Clubu Plzeň: stříbro bral Luděk Šeller, Kateřina Razýmová a Adéla Nováková. Hned za medailovými posty skončila Petra Vitáková.

V sobotní část volnou technikou obsadil Martin Kočandrle 17. pozici, když se v závodě necítil zcela ideálně. „Sobotní distance nebyla podle mých představ. Nohy jsem začal cítit už hned v prvním kopci,“ uvedl Martin Kočandrle. Titul vybojovala Kateřina Razýmová, čtvrtá skončila mezi juniorkami Adéla Nováková.

V závěrečném nedělním závodě na 10 km klasickou technikou s hromadným startem si Martin Kočandrle dojel pro stříbro. Po závodě uvedl: „Nedělní distance se mi jela podstatně lépe než v sobotní závod, protože se jel hromaďák. Věděl jsem, jak na tom průběžně jsem. Ve druhém kole nám ze skupiny ujel celkový vítěz a začalo se taktizovat. Nikdo nechtěl tahat celou skupinu. Ke konci závodu jsem se společně se dvěma soupeři odtrhl a začal boj o stříbro. Rozhodující sprint proběhl až v cílové rovince. Souboj jsem vyhrál a celkově jsem dojel druhý,“ ohlédl se za medailovým závodem Martin Kočandrle.

Martin Kočandrle při MČR 2020. Foto: archiv závodníka.

Medailovou sbírku Sport Clubu Plzeň doplnila zlatem Kateřina Razýmová, stříbro brala Adéla Nováková, na čtvrtém místě skončily Petra Vitáková a Barbora Beroušková.