Pátý závod, páté vítězství. To je vizitka Simony Spěšné v Českém poháru MTB XCO

Plzeňští cyklisté a cyklistky o víkendu nesbírali medaile jen na dráze, ale také v terénu. Pátým závodem v Bedřichově pokračoval Český pohár MTB XCO, při kterém lídryně průběžného pořadí Simona Spěšná potvrdila svoji letošní pohárovou dominanci.

simona-spesna-2018-07-003

Foto: archiv Simony Spěšné

Simona zvítězila s minutovým náskokem na druhou závodnici v pořadí, připsala si páté vítězství v pátém pohárovém závodě a s plným počtem bodů vede průběžné pořadí seriálu.

„Trať v Bedřichově byla velmi rychlá a náročná. Byla jsem dobře připravená po předcházejícím tréninkovém bloku. Také jsem naplno mohla využít celoodpružené kolo Specialized Epic, které v letošní sezóně používám. Závod byl rychlý, po startu do dlouhého asfaltového kopce se mně udržela pouze jedna soupeřka, té jsem potom odjela v prvním výjezdu do sjezdovky. Potom už jsem celý závod odjela na čele sama,“ uvedla Simona Spěšná pro portál www.sportovecplzne.cz.

Český pohár vyvrcholí posledním započítávaným závodem, kterým bude Mistrovství České republiky v Peci pod Sněžkou. To se pojede o předposledním červencovém víkendu. Pro aktuální dny Simona vymění horské kolo za silniční, protože ji čeká Mistrovství republiky mládeže v silniční cyklistice.

„Na silniční mistrovství se těším, ráda bych si přivezla nějaký mistrovský dres. Ve středu mě čeká časovka jednotlivců, v pátek společně s Aničkou Růžičkovou z Dukly Praha časovka družstev a v neděli potom závod s hromadným startem,“ vyhlíží plzeňská závodnice nadcházející šampionát.

Simona patří mezi oceněné v anketě Sportovec Plzně 2017 v kategorii staršího žactva, svými výkony si v loňském roce vysloužila také zařazení do programu podpory Nadace sportující mládeže Talent Plzeň.

simona-spesna-2018-07-001

Foto: archiv Simony Spěšné