Pavlína Vargová je juniorskou mistryní světa v cross triatlonu

Životního úspěchu dosáhla v dánském Svendborgu Pavlína Vargová. Závodnice Triatlonu Plzeň zde vybojovala titul juniorské mistryně světa v cross triatlonu, který v sobě snoubí plavání (0,5 km), jízdu na horském kole (15 km) a běh v terénu (5 km).

V cíli byla Pavlína první o 46 sekund před Nizozemkou Shirin Van Anrooijovou, poslední místo na stupních vítězů obsadila Italka Marta Mendittová.

Plzeňská závodnice skvěle zvládla první disciplínu. Po plavání byla na druhém místě, na kole se propracovala do vedení a svůj náskok v závěrečném běhu před soupeřkami uhájila.

„Stalo se něco neuvěřitelného, splnila jsem si sen, vůbec tomu nemůžu uvěřit. Dánsko mě hodně překvapilo, říkala jsem si, že to bude jen rovina, ale na závod nám našli i kopce. Do Dánska jsme dorazili 4 dny před startem, bylo to super, protože jsme měli dost času se seznámit s tratěmi. Hlavně trať kola, kterou jsme si dobře najezdili, abychom věděli, co nás čeká,“ svěřila se po závodě novopečená mistryně světa v cross triatlonu, kterou trénuje bronzový medailista z OH v Sydney Jan Řehula.

Pavlína Vargová patří ke sportovcům zařazeným do programu podpory Nadace sportující mládeže Talent Plzeň. V loňském roce nechyběla v nominacích na nejlepší sportovce Plzně v kategorii dorostu.

pavlina-vargova-ms-2018

Pavlína Vargová na stupních vítězů po MS v cross triatlonu. Foto: Triatlon Plzeň