Pavlína Vargová zlatá na Xterra Germany European Championship

Před více než měsícem se Pavlína Vargová stala mistryní světa v cross triatlonu, nyní do své sbírky přidala další mezinárodní úspěch – zvítězila na mistrovství Evropy v Xterra triatlonu v Německu.

IMG_0206-Pavlina-Vargova

Pavlína Vargová. Foto: Nadace sportující mládeže

„Plavecká část se odehrála bez neoprenu v jezeře s průzračnou vodou se startem z pláže. Bylo těžké celou dobu někoho předplavávat, to mě motivovalo. Na cyklistice náš čekala velmi poctivá trať s dlouhými kamenitými výjezdy a prudšími sjezdy. Chvíli mi trvalo, než jsem se dostala do tempa, ale pak se mi jelo dobře. Běh byl výživný, čekaly na nás 2 okruhy s prudkými kopci i schody. Přiznám se, že v cíli jsem byla hodně ráda, že už to mám za sebou. Byl to pro mě nejdelší závod v životě, trval přes 3 hodiny,“ popsala průběh závodu svěřenkyně trenéra Jana Řehuly z Triatlon Plzeň.

Ještě před tím, než odcestovala na Xterra Germany European Championship, se Pavlína v Plzni postavila před kameru a na její profil se můžete těšit v dalším pokračování z cyklu Sportovní naděje Plzně.

IMG_0205-Pavlina-Vargova

Pavlína Vargová. Foto: Nadace sportující mládeže

Pavlína Vargová patří ke sportovcům zařazeným do programu podpory Nadace sportující mládeže Talent Plzeň. V loňském roce nechyběla v nominacích na nejlepší sportovce Plzně v kategorii dorostu.