Plavecké naděje závodily na Zimním poháru žactva

Po úspěšném domácím šampionátu v plavání dorostu a dospělých vyrazili o víkendu do boje o cenné kovy také nejmladší plavci. V Chomutově a Mladé Boleslavi se konal Zimní pohár 10. letého resp. 11. letého žactva pro oblast Čechy. A plavecký potěr z Plzně se svými staršími kolegy rozhodně nenechal zahanbit.

Z Chomutova, kde závodili desetiletí, vezou medaile zástupci obou plzeňských plaveckých klubů. Nejvíce se dařilo Sáře Klapáčové ze Slávie VŠ Plzeň, která zvítězila na tratích 50 a 100 metrů motýlek, druhá skončila v polohovém závodě na 100 i 200 metrů a bronzová skončila v prsařské stovce.

Hned dvě medaile na krku cinkají Dominikovi Suchému. Plavec Radbuzy Plzeň vyplaval stříbro na trati 100 metrů prsa a na poloviční distanci přidal ještě bronzovou medaili. Třetí byla mezi žačkami ve stejné disciplíně Johanka Šimsová (PK Slávia VŠ Plzeň).

Dominik Suchý

Dominik Suchý

V Mladé Boleslavi bojovali o medaile o rok starší plavci a plavkyně. Bronz je sice kov nemagnetický, ale vypadá to, že ve městě automobilů měl pro plzeňské závodníky přitažlivost přímo magickou. Dvě třetí místa (100 a 200 prsa) vyplaval Simon Korčák a Anna Šrailová (100 VZ a 200 Z). Bronzový skončil také Vojta Šedivý (100 M). Všichni zmiňovaní plavci, doplnění o Karolínu Voříškovou, bronzovou sbírku zkompletovali v polohové štafetě mix na 4×50 metrů.