Plzeň bude žít olympiádou. Otevře Olympijský park

V pátek 5. srpna otevře svoje brány Olympijský park Plzeň. Zahájení je naplánováno na 20:00 hodin. Plzeňané se mohou těšit na představení plzeňských sportovních klubů, brazilskou show a ohňostroj, který odstartuje přímý přenos zahajovacího ceremoniálu z brazilského Rio de Janeira.

To budou moci návštěvníci Fan zóny sledovat na velkoplošné obrazovce za OC Plzeň Plaza, po dobu konání OH zde budou moci fandit českým sportovcům a sledovat televizní přenosy z Brazílie.

V parku za řekou bude možné si zasportovat v některém z 11 sektorů, ve kterých se představí až šedesátka sportovních odvětví. Chybět nebude wakeboardová dráha s překážkou, jízda na koních, streetbalová aréna, akrobatické trampolíny s možností výskoku až osm metrů a další.

„Olympijský park Plzeň je naším dosud největším sportovním projektem. I vzhledem k tomu, že do něj bude vstup zdarma, předpokládáme návštěvnost za 17 dnů konání olympiády kolem 80 tisíc lidí. Oslovit se snažíme nejen Plzeňany, ale i další obyvatele regionu a ostatních krajů,“ řekl primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

Michal Dvořák, radní města Plzně pro oblast sportu, dodává, že Fan zóna bude otevřená od 16:00 do dvou hodin do rána, na rozdíl od prostoru za řekou, kde busou sportoviště k dispozici od 16:00 do 22:00 hodin.

Dříve se olympijský park otevře návštěvníkům ve středu 10. a 17. srpna, konkrétně od 13:00 hodin, o víkendech pak od 12:00 hodin. „Mám velkou radost z obrovské nabídky sportovišť, kterou se nám podařilo zajistit. S olympijskými sporty, ale i neolympijskými seznámí návštěvníky 55 plzeňských tělovýchovných klubů, které se především na sportovním programu olympijského parku podílejí. K dispozici bude 50 sportovišť s tradičními sporty, jako je kolová, golf, lacros, lukostřelba, beachvolejbal, vzpírání, letní biatlon, triatlon, tenis, badminton, softball, šerm, kanoistika, box, házená či judo a aikido,“ uvedl radní Michal Dvořák.

Velký zájem očekávají organizátoři také o doprovodný projekt Vstávej s Olympijským parkem Plzeň. Každý příchozí si bude moci pod vedením lektorů každý den zacvičit ve rámci jednoho ze dvou 50 minutových bloků. Ve všední dny od 7:00 a od 8:00 hodin, o víkendech od 8:00 a od 9:00 hodin. Cvičení se bude odehrávat v amfiteátru OC Plzeň Plaza.

Připravený bude doprovodný program, který bude sestávat z muziky, divadla, filmu, žonglování nebo tance, ale také autogramiád známých sportovců a tematických soutěží,“ uvedla Jana Komišová z Odboru prezentace a marketingu plzeňského magistrátu.

Součástí Olympijského parku Plzeň je i projekt Sportovní karta. Ta bude k dispozici u vstupu do parku a v informačním centru hned vedle východu z OC Plzeň Plaza.

„S kartou bude mít dítě možnost soutěžit a získat jedinečný dárek od organizátorů, za razítko o návštěvě všech 11 sektorů sportovní části parku získají mladí sportovci medaili a příležitost vyfotografovat se na stupních vítězů. Zapojit se do soutěže mohou mladí zájemci sami za sebe, za školu nebo v pěti daných lokalitách, kterými jsou Atletický stadion města Plzně, Slavia VŠ Plzeň, Jacht klub Plzeň na Velkém boleveckém rybníku, TJ Lokomotiva Plzeň a Golfové odpaliště Lobzy či Armádní střelecký stadion Lobzy, které budou pro olympijské soutěžení otevřené první tři srpnové víkendy,“ vysvětlil Filip Marian z Odboru sportu. Sportovat mimo soutěž budou moci děti i dospělí libovolně.

Více informací je k dispozici na internetových stránkách www.olympijskeparky.cz.

festival-sportu-ilustracni-pro-opp