Plzeň je zásobárnou pro reprezentační výběry pro ME do 21 let v pozemním hokeji

Rekordní jedenáctka hráčů a hráček z Plzně se dočkala nominace na ME U21 v pozemním hokeji divize B. Ženy odehrají svůj turnaj v Turecku, muži se premiérově představí v Plzni.

Do ženského národního týmu se prosadila Lucie Dolívková, Lucie Duchková, Adéla Kožíšková a Adéla Jelenová (všechny TJ Plzeň-Litice). Jejich soupeřkami v základní části budou týmy Rakouska, Skotska a Walesu. Jednoznačným cílem českých reprezentantek bude postup do horního kříže, tj. do semifinále, kde se mohou pokusit bojovat o postup do vyšší divize. Tam směřují první dva týmy.

Video medailonek Lucie Dolívkové

Video medailonek Adély Kožíškové

Ve výběru mužů nebude chybět Ondřej Sochor, Marek Skála, Jaroslav Kasl, Eduard Gerlický a Pavel Matoušek (všichni TJ Plzeň-Litice) a bolevečtí Denis Tomeš a Čeněk Zuna. Plzeňské zastoupení u reprezentace ještě podtrhuje trenérská dvojice Lukáš Nocar a Petr Jurek.

Cíl bude stejný jako v případě děvčat. Konkurence, která se sjede do Plzně, ale bude opravu veliká. Týmy Irska, Skotska, ale i Ruska, Itálie či Běloruska budou tvrdou konkurencí a důsledně prověří kvality českého výběru.

První zápas muži sehrají na plzeňské půdě v Liticích již tuto neděli 14. 7. od 18.00 s Tureckem. Dále je čeká v úterý 16. 7. tým Irska ve středu 17. 7. Bělorusko. Vždy od 18.00 hod.