Plzeň má zlato a stříbro z MS ve sportovním aerobiku a fitness týmech

Zlato a stříbro putuje do Plzně z říjnového světového šampionátu ve sportovním aerobiku a fitness týmech 2019, který se konal v holandském Leidenu. Titulem mistryně světa se může pyšnit Eva Matějovičová, vicemistryněmi světa se stalo trio ve složení Barbora Bucháčková, Eliška Fajfrlíková a Eliška Pechmannová (AE Klub Lady Plzeň).

Foto: AE Klub Lady Plzeň

Nominační pravidla na MS jsou neúprosná. Každý stát registrovaný v mezinárodní organizaci FISAF mohou na MS reprezentovat pouze tři nejlepší závodníci ve své kategorii. V české reprezentaci nechyběly ani závodnice Aerobik klubu LADY Plzeň.

Trio Barbora Bucháčková, Eliška Fajfrlíková a Eliška Pechmannová v Leidenu vybojovalo 2. místo. Děvčata se na jaře potýkala se zraněními a z květnového Mistrovství Evropy odjížděla zklamaná ze 4. místa. Druhé místo na světě je proto velkým úspěchem. „Je to pro nás neskutečná odměna za tvrdé tréninky, které závodnice od srpna absolvují.  Děvčata prokázala zlepšení v technicky náročných prvcích a v synchronizaci v celé sestavě,“ prozradila trenérka týmu Tereza Fajfrlíková.

V kategorii duo junior se o mimořádný úspěch a zisk titulu mistryně světa postarala Eva Matějovičová spolu s Natálií Smíškovou z Aerobic teamu Praha. „Eva se v létě učila závodní sestavu za zraněnou závodnici z Aerobic teamu Praha a vypomohla reprezentaci tak, aby se tento tým mohl světového šampionátu zúčastnit. Nikdo z nás netušil, že z tohoto záskoku bude světové zlato,“ neskrývala radost Eva Fajfrlíková, trenérka a předsedkyně klubu LADY Plzeň.
 
Na světový šampionát se sjela elita sportovního aerobiku z České republiky, Německa, Itálie, Švýcarska, Belgie, Ruska, Finska, Francie, Kypru, Polska, Jihoafrické republiky, Nového Zélandu a Austrálie.

Nebyly nalezeny žádné obrázky