Plzeň zásobárnou reprezentantů pro národní tým v pozemním hokeji

Osm hráčů a hráček z Plzně se představilo v reprezentačním výběru do 18 let při přípravných zápasech ve Vídni. Sedm reprezentantů dodal oddíl pozemního hokeje TJ Plzeň-Litice (Skála, Bystřický, Hofman, Linhart, Duchková, Kožíšková a Dolívková), poslední jméno na soupisce pochází ze sestava Bolevce (Světlík). Střelecky se ve Vídni zaskvěla Lucie Duchková, která vstřelila tři branky.

„Chlapci se připravují na Mistrovství Evropy B divize, které odehrají v létě v Cardiffu. Dívky čeká ten samý turnaj na domácí půdě v Rakovníku,“ přiblížil manažer týmu Tomáš Holek.

V pátek 11.5. se oba týmy společně vydaly na přípravu na stadion v Práteru, kde odehrály každý tři zápasy. Chlapci v prvním zápase nestačili na soupeře a i přes příznivý výsledek o poločase nakonec prohráli 2:3. Branky vstřelil Jiří Kulička a Štěpán Lalík.

Ani druhý zápas nedopadl pro český výběr dobře, opět prohráli o jeden gól 1:2 a jediný český úspěch zaznamenal Štěpán Klaban. Těsného výsledku se držely oba týmy i do třetice. Bohužel opět bylo větší štěstí na straně Rakouska, 2:3. Gól dal Tomáš Vodenka a druhou branku si připsal Jiří Kulička.

Dívky v úvodním pátečním zápase remizovaly 3:3. Trefily se Lucie Duchková, Lucie Dolívková a konečnou remízu vybojovala Tereza Holubcová. Druhý zápas začal lépe pro české barvy, do vedení poslala tým Lucie Duchková. Od té doby se hrálo nahoru dolů a diváci viděli plno neproměněných šancí. Ke konci zápasu jako by našim svěřenkyním došly síly a dvakrát inkasovaly. Zápas skončil 1:2.

Vítězství se dočkaly dívky až v posledním zápase. Ten začal nejprve velice opatrně a ani jeden tým se nedostával do větších šancí. Do vedení se dostalo Rakousko. Češky byly lepší a zasloužené vyrovnání zařídila Lucie Duchková po přihrávce Karolíny Hanzlové. Ta se později sama prosadila backhandem a dala gól na konečných 2:1. Na konci zápasu byla ještě příležitost zvýšit skóre, avšak roh gólem neskončil.

PH-U18viden

Stojící zleva: Adam Linhart, Lucie Dolívková, Marek Skála, Adéla Kožíšková a Dominik Bystřický. Sedící zleva: Jakub Hofman, Lucie Duchková a Jakub Světlík; Foto: Tomáš Holek