Plzeňan Radek Šlouf slaví bronz na OH v Tokiu

Rychlostní kanoisté Josef Dostál a Radek Šlouf se na olympijských hrách v Tokiu postarali o další medailový zápis české výpravy. V závodu deblkajaků na 1000 metrů vybojovali bronz. Polovina úspěšné posádky má kořeny v Plzni. Radek Šlouf je odchovanec TJ Prazdroj Plzeň.

První místo v závodě brali Australané Jean van der Westhuyzen a Thomas Green, stříbro získali Max Hoff a Jacob Schopf z Německa. Česká dvojice postoupila do finále ze čtvrtého místa v semifinále. V efinále se zpočátku drželi na šestém místě, přibližně v polovině trati se posunuli na čtvrtou pozici a rozhořel se boj s dalšími dvěma posádkami o stříbro a bronz.

Pro Josefa Dostála je to již čtvrtá olympijská medaile. Naopak Radek Šlouf slaví prvmí medaili hned oři své olympijské premiéře. Radek je dalším z řady sportovců, kteří v mládežnických kategoriích patřili mezi oceněné nejlepší sportovce Plzně (jak se můžete přesvědčit na fotografiích) a následně dosáhli výrazných úspěchů v seniorských kategoriích. Byl také zařazen do programu podpory Nadace sportující mládeže Talent Plzeň.

Radek Šlouf při vyhlášení Sportovce Plzně v mládežnických kategoriích (foto: archiv Nadace sportující mládeže)