Plzeňské mládí ovládlo pořadí Rollo ligy

V neděli proběhla IDEA Velká cena Hradce Králové v koloběhu. Závod byl zároveň posledním ze série závodů letošní koloběžkové Rollo ligy v Hradci Králové, a finálovým závodem Českého poháru.

Rollo liga, nejstarší ligová koloběžková soutěž na světě, je závod pro otevřenou veřejnost – i přesto všechny závody nabízí kvalitní jezdecké obsazení. Skládá se každoročně z 5ti až 6ti ligových víkendových kol.

Letos tomu nebylo jinak, poslední páté kolo skončilo vyhlášením celkových výsledků Rollo ligy 2019 (první tři závodníci ve všech věkových kategoriích) a dále i vyhlášením celkových vítězů Českého koloběžkového poháru 2019.

Mezi medailovými závodníky se objevují Kamila Peštová spolu s Mikulášem Kubíkem z Plzně, kteří oba závod své kategorie v Hradci vyhráli, a zároveň zvítězili i v celkovém pořadí celé letošní Rollo ligy.

Mikulášova sestra Anděla Kubíková se bohužel posledního závodu zúčastnit nemohla z důvodu zlomeného prstu na ruce, ale i tak v celkovém hodnocení Rollo ligy skončila na druhém místě hned za oddílovou kolegyní Kamilou Peštovou.