Plzeňské naděje pokračují ve skvělých výkonech

V nestálém počasí panujícím na atletické Velké ceně v Sušici předvedli stálou formu svěřenci plzeňské Trenérky roku mládeže Lucie Plašilové. Dařilo se držitelce titulu Sportovec Plzně 2017 v kategorii dorostu Kateřině Skypalové, spokojení mohli odjíždět i Forejt Twins.

skypalova-katerina-me-2017-01

Kateřina Skypalová

Kladivářka Kateřina Skypalová výkonem 64.52 potvrdila svoji extratřídu a suverénně vyhověla nominačnímu požadavku pro start na mistrovství světa juniorů v Tampere. Tímto výkonem se aktuálně zařadila na šesté místo světových tabulek ve své kategorii.

Osobní rekordy si s diskem o váze 1.75 kilogramu vylepšili bratři Forejtové. Jakub ustanovil nový osobní rekord na hodnotě 57.08, Michal hodil nejdále 56.63 metru. Oba pokořili B standard pro MSJ, který ovšem musí potvrdit.

forejt-twins-2017

Forejt Twins: Jakub Forejt a Michal Forejt

Cyklistka Simona Spěšná pokračuje na vítězné vlně

Další úspěšný závodní víkend má za sebou také cyklistka Simona Spěšná. V sobotu zvítězila v závodě západočeského seriálu závodů na horských kolech PAL Cup a v neděli vyrazila na třetí závod silničního Českého poháru do Milevska. Na zdejším náročném okruhu se jí podařilo zvítězit a po dvou prvních a jednom třetím místě se dostala do vedení celého seriálu v kategorii starších žákyň. V dalším závodě, který se pojede 10. 6. v Jeseníkách, se na start postaví v růžovém dresu pro vedoucí závodnici.

simona-spesna-2018-0002

Simona Spěšná; Foto: archiv S. Spěšné

Štěpán Krula se musí popasovat s přechodem do vyšší věkové kategorie

S náročným přechodem do vyšší věkové kategorie se statečně pere Štěpán Krula, který se jako mnoho dalších přesvědčuje o tom, jak náročný přechod mezi kategoriemi bývá. A jak se mu aktuálně daří? Na prvním Českém poháru horských kol v Praze dojel na 12. místě (10. z českých závodníků). Na Mistrovství Plzeňského kraje v silniční cyklistice v časovce i v závodě s hromadným startem bral třetí místo.

Druhý závod Českého poháru v Brně poznamenaly zdravotní problémy a výsledkem bylo 21. místo. Chuť si plzeňský závodník spravil v neděli 13. května na Českém poháru v silniční cyklistice, kde v silné konkurenci silničních specialistů dojel na 12. místě, když po prvním kole zachytil únik skupiny, která během závodu na 70 km získala náskok 3 minuty.

stepan-krula-2018-0002

Štěpán Krula; Foto: archiv Štěpána Kruly

Všichni sportovci byli v loňském roce zařazeni do programu podpory Nadace sportující mládeže Talent Plzeň.