Plzeňský baseballista Filip Nedvěd je v reprezentaci

Uspět v konkurenci stovky hráčů z 21 týmů z celé České republiky a projít všemi vyřazovacími koly musel Filip Nedvěd. Povedlo se a do historické kroniky klubu Baseball Plzeň přibylo jméno druhého odchovance, který se prosadil do reprezentačního výběru České republiky.

Tím prvním byl loni nadhazovač Ondřej Kupka. Jeho následovníka Filipa Nedvěda nejspíš čeká ME žáků konané v Maďarsku a následně i MS žáků, které se odehraje na Tchaj-wanu.

baseball-plzen-001

Foto: Baseball Plzeň

V plzeňském klubu dělají všechno proto, aby podobné úspěchy nebyly ani do budoucna výjimkou. V současné době se všech šest dětských týmů pilně připravuje na další sezónu. Basebollová drobotina z týmů U7, U8 a U9 obsadila tělocvičny 21. ZŠ na Slovanech, starší děti z týmů U10, U11 a U13 se střídají v halách na Borech, Lochotíně a Chodském náměstí.

Baseballisté oproti loňské zimní přípravě navýšili zimní tréninky pro starší děti na dvojnásobek. Novinkou je speciální pětihodinový trénink pálky pro všechny kategorie v tělocvičně 21. ZŠ. Každou sobotu navíc 12 hráčů dojíždí do tréninkového centra v Praze, pokračují i tréninkové kempy západočeské akademie.
 
Hráči v zimních měsících kromě tréninku hrají také zápasy. Hlavně ti mladší jsou zapojeni do Zimní dětské ligy, kde je od ledna do března čeká tucet utkání.

Během zimy klub nezapomíná ani na přípravu doprovodného týmu. Všichni zapisovatelé, rozhodčí a trenéři klubu se účastní školení. Plzeňský klub bude v rámci zimní přípravy opět pořádat turnaje pro nejmenší kategorie. Oblíbená Plzeňská 8° pro kategorii U8 se uskuteční v pivovaru 10. března a jako soupeři se zde představí hlavně pražské týmy.

Slowpitch Plzeň získal možnost pořadatelství prestižní akce Mistrovství ČR 400+, která se bude konat dne 28. 9. na dvou sportovištích – v Českém údolí a na Božkovském ostrově.