Plzeňský kraj přivezl ze zimní olympiády dětí a mládeže 8 medailí!

Karlovarský kraj hostil v týdnu od 19. do  24. Ledna Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže 2020. Vedle typických zimních sportů, jako jsou lední hokej, lyžování, krasobruslení nebo biatlon bylo součástí programu i karate.

Kryštof Ruža. Foto: archiv sportovce

Právě v karate exceloval plzeňský Kryštof Ruža a zařídil tak v kategorii kumite dorostenci -60 kg jednu ze zlatých olympijských medailí pro výpravu Plzeňského kraje. „Přijel jsem vybojovat olympijské zlato. Mám aktuálně šest republikových titulů ČSKe v řadě a na olympiádě chci svou dominanci potvrdit“, netajil se před zahájením soutěží svými ambicemi čtrnáctiletý Kryštof.

Do soutěže vlétl rovnou z přípravy na únorový evropský šampionát mládeže v Maďarsku, kam je nominován coby člen Czech National Karate Teamu. V pěti zápasech nasbíral skóre 25:0 a nedal žádnému soupeři  ani pomyslet na úspěch. „Jsem rád, že jsem mohl být členem plzeňské výpravy, zažít skvělou atmosféru olympijských her a za důvěru se odvděčit ziskem medaile“, zhodnotil svoje vystoupení na hrách talentovaný karatista.

Rovnou dvě prvenství si na svůj medailový výčet zapsal Antonín Svoboda z KOS Plzeň a to v disciplíně lyžařský orientační běh – krátká trať a sprint.

Dařilo se i ve snowboardingu, v němž si pro nejcennější kov dvakrát dojela Vanessa Volopichová ze Sportovní akademie Špindlerův Mlýn. Vanessa zvítězila v kategoriích slopestyl a snowboardcross. V tomtéž závodě se umístila na druhé pozici Karolína Šperlová, reprezentující klub Snowbeasts z.s.

Plejádu zlatých medailí uzavírá úspěch Nicole Zemanové v alpských disciplínách. Nicole soutěží za klub SA Špičák.

Poslední trumf a jediný bronz pro výpravu kraje zajistil plzeňský krasobruslař David Kasl.

Plzeňský kraj se s celkovým počtem 8 medailí, z toho 6 zlatých jedné stříbrné a jedné bronzové, umístil na 12. Příčce v pořadí krajů.