Plzeňský úspěch na Czech Aerobic Open 2023

O víkendu 21. 4. 2023 – 23. 4. 2023 se v pražských Řepích konal mezinárodní závod Czech Aerobic Open 2023, kde se představilo téměř 800 sestav gymnastického aerobiku v obrovské konkurenci 19 států. V rámci tohoto mezinárodního závodu se čeští závodníci utkali i o tituly mistrů České republiky.

Plzeňský klub Sport studio J&A reprezentovalo celkem 11 děvčat. V doprovodu trenérky Adély Hasmanové se dívky utkaly v boji nejen o titul mistryň ČR, ale i o umístění a cenné body v mezinárodní konkurenci.

TRIO ve složení Veronika Kubecová, Barbora Linhartová a Natálie Tesařová postoupilo v mezinárodní konkurenci z úvodní kvalifikace do nedělního finále, kde nakonec děvčata vybojovala skvělou šestou 6. příčku. V rámci MČR holky obhájily titul mistryň České republiky a staly se opět nejlepším českým juniorským triem.

Všechny tři juniorky se utkaly jako singlistky v mezinárodní konkurenci 70 závodnic a i tady si vedly skvěle. Natálie Tesařová skončila na 17. místě, Veronika Kubecová na 19. místě a Barbora Linhartová na 29. místě. V rámci České republiky patří všechny tři mezi nejlepších 10 juniorek. Natálie Tesařová obsadila skvělé 5. místo, hned za ní skončila na 6. místě Veronika Kubecová a 8. místo obsadila Barbora Linhartová.

I juniorský DANCE gymnastics obhájil titul Mistryň České republiky a stal se opět nejlepším českým juniorským dance týmem. V mezinárodní konkurenci skončily holky těsně za pódiovým umístěním a ve finále obsadily 4. místo.

Skvěle reprezentoval i plzeňský GROUP, který ve finále mezinárodního závodu obsadil 3. místo a v rámci MČR získal titul vicemistryň České republiky.