Plzeňským plavcům se daří. Sbírají medaile i rekordy

Držitel titulu Sportovec Plzně 2017 v kategorii staršího žactva Tomáš Chocholatý (PK Slavia VŠ Plzeň) ovládl na Zimním mistrovství ČR v dálkovém plavání v Praze pětikilometrovou trať na 5 km mezi kadety a rozšířil svoji sbírku mistrovských titulů. Třetí byl ve stejném závodě Jan Drahoš. Činili se ale i další plzeňští plavci.

tomas-chocholaty-2017

Tomáš Chocholatý

Tříkilometrovou trať mezi žáky opanoval Petr Hajšman z plzeňské Radbuzy, třetí byl jeho oddílový kolega Jakub Horák a šestý Dominik Suchý. Vítězství mezi žačkami brala Karolína Nevařilová.

Stříbrná byla na pětikilometrové trati žaček Anna Šrailová, mezi mladšími dorostenkami skončila třetí Lucie Šebestová, stejně jako mezi staršími dorostenkami Petra Hauerová (všechny PK Slavia VŠ Plzeň). První dvě místa na stupních vítězů patřila plzeňským závodníkům na pěti kilometrech starších dorostenců. Zvítězil Václav Čermák (Radbuza Plzeň) před Davidem Šebestou (PK Slavia VŠ Plzeň).

Kristýna Štemberová vytvořila nový rekord Velké ceny Ostravy

Na víkendovém Českém poháru v plavání Arena Cup Velká cena Ostravy o sobě dala vědět také další z výběru nejlepších sportovců Plzně loňského roku Kristýna Štemberová. Talentovaná plavkyně zvítězila na tratích 50 metrů znak a 50 metrů motýlek. Na 50 metrů volným způsobem byla stříbrná. Navíc výkonem 27,29 s vytvořila nový rekord Velké ceny na nejkratší motýlkářské trati, když porazila i olympioničku Barboru Seemanovou.

sportovec-plzne-2017-nadace-sportujici-mladeze (109)

Kristýna Štemberová při vyhlášení Sportovce Plzně 2017

Izabela Zekuciová zvítězila na trati 100 metrů znak, stříbrná byla na 200 metrů znak. Dominik Polcar vyhrál závod na 1500 m VZ, Jan Kutil veze dvě bronzová umístění (100 a 200 metrů prsa), po jednom umístění na třetí příčce přidali také Ondřej Gemov (50 metrů motýlek), Roman Bischof (50 metrů prsa) a Nikol Žůrková (200 metrů PZ).

Tomáš Chocholatý, Jakub Horák, Dominik Suchý, Anna Šrailová, Petra Hauerová, Lucie Šebestová, Václav Čermák, David Šebesta, Izabela Zekuciová, Ondřej Gemov a Kristýna Štemberová patřili v loňském roce mezi sportovní naděje zařazené do programu podpory Talent Plzeň Nadace sportující mládeže.