Plzeňští atleti přispěli ke stříbru z mezistátního utkání juniorů

Vyškov hostil mezistátní utkání juniorů, kterého se účastnily reprezentační výběry České republiky, Polska, Maďarska, Slovinska a Slovenska. Z vítězství se radovaly výběry našich severních sousedů, čeští junioři i juniorky skončili i s přispěním několika plzeňských zástupců na druhém místě.

Do města přezdívaného někdy „moravské Versailles“ dorazili v českých barvách Kateřina Skypalová, Jakub Forejt, Michal Forejt, Tereza Schejbalová, Anna Suráková nebo další ze studentů plzeňského Sportovního gymnázia Jakub Karlach.

Plzeňská sportovkyně roku 2017 v kategorii dorostu, kladivářka Kateřina Skypalová, potvrdila roli favoritky svojí disciplíny a triumfovala hodem dlouhým 63.77 m.

Druhé místo si z diskařského kruhu odnesl Jakub Forejt, když jeho náčiní dolétlo na 58.06. Michal Forejt skončil výkonem 54.68 těsně pod stupni vítězů.

Stříbrná skončila také tyčkařka Tereza Schejbalová (395), před kterou se svým výkonem dostala jen další Češka Amálie Švábíková.

tereza-schejbalova-01

Tereza Schejbalová (ilustrační foto), Foto: AK Škoda Plzeň

Anna Suráková skončila v běhu na 800 m šestá, Jakub Karlach na stejné trati juniorů sedmý.

Kateřina Skypalová, Jakub Forejt, Michal Forejt, Anna Suráková a Tereza Schejbalová byli v loňském roce zařazeni do programu podpory Nadace sportující mládeže Talent Plzeň.