Plzeňští atleti zářili na MČR U22. Škodováci ovládli medailové pořadí klubů

V Ostravě o víkendu proběhlo MČR do 22 let. v atletice A do výsledků výrazně promluvili závodníci z Plzně. Výprava AK Škoda Plzeň dokonce ziskem sedmi zlatých, tři stříbrných a tří bronzových medailí opanovala medailové pořadí klubů.

ForejJ--Stefela-Skypalova-Adamek-Prochazka

Jakub Forejt, Jan Štefela, Kateřina Skypalová, Josef Adámek a Petr Procházka. Foto: AK Škoda Plzeň

Výjimečný počin předvedla Tereza Hrochová (AK ŠKODA Plzeň), která se postavila na start třech vytrvaleckých tratí a po všech si mohla na krk pověsit cenný kov. Nejprve s přehledem ovládla trať na 3000m překážek, aby poté v běhu na 5000m získala další zlato. Přitom časem 16:34,56 min. jen o necelé dvě vteřiny zaostala za rekordem celého mistrovství. Medailovou sbírku pak dokompletovala bronzem na 1500m, kde si vytvořila nový osobní rekord i přesto, že již měla v nohách dva náročné závody.

Hrochova-Tereza

Tereza Hrochová. Foto: AK Škoda Plzeň

Ve skvostné formě se předvedli také svěřenci plzeňské Trenérky roku mládeže 2017 Lucie Plašilové. Soutěž kladivářek ovládla pro změnu držitelka titulu pro Sportovce Plzně 2017 v kategorii dorostu Kateřina Skypalová, která výkonem 61.03 obhájila titul z loňského roku. Přemožitele v kladivu mužů nenašel ani Patrik Hájek (oba AK ŠKODA Plzeň).

Podobně jako na MČR juniorů se zcela v režii plzeňských borců odehrál disk mužů. Na stupně vítězů se nepodíval nikdo, kdo by neprezentoval modro-bílé barvy AK Škoda Plzeň. Mistrem republiky se stal finalista letošního juniorského světového šampionátu Jakub Forejt (53.83). Posledním pokusem si stříbro zajistil Petr Procházka (50.12) a galapředstavení plzeňských diskařů bronzem dokonal Michal Forejt (49.90). Posledně jmenovaný navíc přidal ještě bronz ve vrhu koulí (15.90), když si vytvořil osobní maximum s koulí o váze 7,26kg.

ForejtM-Hrochova-Tereza

Michal Forejt a Tereza Hrochová. Foto: AK Škoda Plzeň

Podobný husarský kousek jako v disku se málem povedl také výškařům. Zlato bral Josef Adámek výkonem 208 cm, druhý skončil Jan Štefela (206 cm) a šesté místo bral Slavomír Jaššo (všichni AK ŠKODA Plzeň).

Úspěch slavila také „predátorka“ Tereza Schejbalová. V závodě tyčkařek za sebou nechala i úřadující juniorskou světovou šampiónku Amálii Švábíkovou, která se nedokázala vypořádat se složitými povětrnostními podmínkami a nezdolala svoji základní výšku. O zlato si to tak rozdaly Nikola Pöschlová právě s plzeňskou Terezou Schejbalovou. Obě zdolaly laťku ve výšce 394 centimetrů a sympatickou Plzeňanku jen horší zápis odsunul na stříbrnou pozici.

Po vleklých zdravotních problémech se ve velkém stylu vrátil Filip Ličman (AK Škoda Plzeň). Zlato na 400m př. a nový krajský rekord 51,66 sec, který překonal téměř o celou vteřinu, tak je pro něj určitě je obrovskou satisfakcí.

Filip-Licman

Filip Ličman. Foto: AK Škoda Plzeň

Bronzovou medaili na prestižní stovce žen vybojovala Kristýna Adlerová ze Sokola SG Plzeň-Petřín. Za zmínku ale stojí i další výsledky plzeňských atletů a atletek. Pátá skončila na 400 m překážek držitelka titulu Sportovec Plzně 2014 Jana Reissová (AK ŠKODA Plzeň), pátý byl na stejné trati mužů Lukáš Větrovský. Těsně pod stupni vítězů skončila štafeta žen AK Škoda Plzeň na 4x400m.

Hned trojí zastoupení měla Plzeň ve finálovém závodě žen na 800 m. Anna Suráková, Sára Sumegová a Veronika Meczlová braly šesté, sedmé a osmé místo. V oštěpu byla Andrea Balíková osmá, Eliška Papežová devátá (obě TJ Sokol SG Plzeň-Petřín) a Viktorie Johánková (AK ŠKODA Plzeň) třináctá.