Plzeňští plavci ovládli domácí Zimní MČR

Hned v prvním dnu zvítězil Jan Šefl v závodě na 50m volným způsobem. Dále pak ovládl závad na 100 m a byl i členem vítězných štafet. Na trati 50m volným způsobem se jako třetí umístila Kristýna Štemberová.

Následovalo vítězství starší dorostenky Izabely Zekuciové v závodě na 100 metrů znak. Mladší dorostenka Nicola Harmašová vybojovala na trati 200 m polohově 1. příčku.

Dařilo se i štafetám. Muži brali první místo v závodě na 4*50 metrů polohově. Dorostenky získali 2. místo. O český rekord se postaralo plzeňské kvarteto plavkyň Michaela Vodičková, Veronika Tondrová, Adéla Kracíková a Kristýna Štemberová, které vyhrály závod na 4×50 metrů volným způsobem v čase 1:43,69. Stávající český rekord tak pokořily téměř o dvě vteřiny. Následný rekord smíšené štafety ve složení Štemberová, Tondrová, Šimáček a Šefl, byl již pomyslnou třešničkou na dortu.

Celkově se domácí Slávii výrazně dařilo, získala celou řadu cenných medailí a pokořila dva české rekordy. Mezi nejvýraznější osobnosti turnaje zajisté patří Jan Šefl, jež získal celkově 7 medailí.  Z toho 6 zlatých a jednu stříbrnou.