Plzeňští pozemkáři budou reprezentovat na ME v Berlíně

Litický Adam Uhlíř, nejlepší hráč České republiky v sezóně 2018/19 a bolevecký Čeněk Zuna, střídavě hrající v Bolevci a ve Slavii Praha, rozšíří portfolio hráčů z Plzně, kteří zažijí ME v halovém pozemním hokeji.

Adam Uhlíř. Foto: TJ Plzeň-Litice

Adam Uhlíř již zažil minulé ME odehrávající se v belgických Antverpách, dalšími účastníky mezi nejlepší evropskou osmičkou byli v minulosti Ladislav Čech a Jakub Koryťák. Nyní je čeká v zemi halovému hokeji zaslíbené v německém hlavním městě – Berlíně. Ve městě, kde je 35 klubů věnujících se pozemnímu hokeji, se po vstupenkách okamžitě zaprášilo. Čtyřtisícová hala za Olympijským stadionem přivítá nejlepších osm halových evropských celků, kteří si o kontinentální primát rozdají souboje ve dvou skupinách. První dva celky ze skupin postupují do semifinále, druzí dva budou měřit síly v zápasech o udržení příslušnosti do evropské halové šlechty.

Český celek čeká velmi těžká skupina s dlouholetými lídry evropského i světového halového hokeje Němci, s vynikajícími Belgičany a Holanďany. K soupeřům ze skupiny Adam Uhlíř dodává:“ Máme výborné soupeře ve skupině, to nelepší, co Evropa může nabídnout. Proti Německu jsem hrál na posledním ME v Antverpách, kde jsme prohráli rozdílem třídy, takže jim máme co vracet. Proti Belgii a Nizozemí jsem nikdy nehrál a už se na to moc těším. Jsem hrozně zvědavý na diváckou kulisu. U nás v lize zdaleka tolik lidí nechodí, předpokládám, že to bude skvělý zážitek“.

Český celek, dle světového žebříčku na třetí příčce!, se tradičně bije o postup do semifinálové party. Nicméně blízkost sestupu z nejvyšší soutěže je vždy velmi blízko, takže v podobném turnaji není prostor na zaváhání. Adam to doplňuje:“ Na minulém mistrovství nám chyběl jeden gól, abychom postoupili ze skupiny do bojů o medaile. Letos se chceme určitě poprat o semifinále. Náš tým bude mít velmi kvalitní celou defenzívu, o tom jsem přesvědčen. Když se dokážeme pořádně koncentrovat, vstoupíme dobře do turnaje, můžeme myslet vysoko“. Na otázku, jaký je pro Adama rozdíl mezi venkovním, olympijským pozemním hokejem a halovým hokejem, odpověděl:“ Mně se líbí smysl pro detail a vysoká rychlost hry. Pro překonání protihráče a celé obrany soupeře je potřeba provést všechny činnosti co nejlépe, protože je na všechno daleko méně času než ve venkovním hokeji“.

Program českého týmu:

Pátek 17.1. – 12.30 Česká republika – Holandsko
Pátek 17.1. – 19.45 Česká republika – Německo
Sobota 18.1. – 11.30 Česká republika – Belgie
Sobota 18.1. – odpoledne semifinále a zápasy o udržení
Neděle 19.1. – zápasy o umístění

Adam Uhlíř. Foto: TJ Plzeň-Litice

Adam Uhlíř. Foto: TJ Plzeň-Litice