Plzeňští pozemkáři míří na ME do Walesu

Na Eurohockey Youth Championships II. do Walesu míří s českou reprezentací trojice hráčů TJ Plzeň Litice. Ondřej Sochor, Dominik Bystřický a Jakub Hofman napodobí trio litických děvčat, které se v těchto dnech v Rakovníku snaží posunout Českou republiku do elitní divize.

jakub-hofman-2018-001

Jakub Hofman. Foto: Norbert Grüner/TJ Plzeň Litice

Trojlístek hráčů Litic zůstal ve výběru trenéra Tomáše Babického po velmi náročné přípravě, která začala již loni v září. Cíl české reprezentace v druhé divizi evropských soutěží je prakticky neměnný. Primárním úkolem bude udržet tuto divizi pro další český výběr, případný postup do nejvyšší divize by byl příjemným bonusem. Nejvyšší divize se letos hraje ve španělském Santanderu a postoupit mezi top evropské týmy se českému celku podaří obvykle jednou či dvakrát za deset let. Kvalita světových týmů jako je Holandsko, Německo, Anglie nebo Belgie je zatím stále někde jinde.

Čeští mladíci se ve skupině střetnou s domácím Walesem, Švýcarskem a Skotskem. Ve druhé skupině změří síly celky Ruska, Itálie, Běloruska a Rakouska. První dva týmy z obou skupin postupují do semifinále, třetí a čtvrtý tým následně v minitabulce hrají o setrvání v této divizi. Do vyšší soutěže postupují vždy první dva celky, stejný počet týmů sestupuje níže.

Rozpis zápasů českého týmu ve skupině:

22. července: Česká republika – Švýcarsko
24. července: Česká republika – Skotsko
25. července: Česká republika – Wales

bystricky_dominik

Dominik Bystřický. Foto: ČSPH/TJ Plzeň-Litice

sochor-ondrej-2018-001

Ondřej Sochor. Foto: TJ Plzeň-Litice