Plzeňští pozemkáři v repre dresu na mezinárodním turnaji ve Vídni

Hned deset hráčů a hráček dodaly plzeňské kluby do reprezentačních výběrů U21, které se účastnily prestižního mezinárodního turnaje v halovém pozemním hokeji ve Vídni.

ph-u21-viden-01

Plzeňští zástupci v repre výběrech U21 na mezinárodním turnaji ve Vídni. Foto: TJ Plzeň-Litice

V mužské reprezentaci do 21 let nastoupili Bystřický, Hes, Kasl, Skála a Sochor (všichni TJ Plzeň-Litice), které doplnili Zuna s Tomešem (oba HC 1970 Bolevec). Do nominace ženského týmu se dostalo litické trio Dolívková, Duchková a Kožíšková.

Muži se střetli se soupeři z Belgie, Rakouska U21, Švýcarska U21, rakouským klubem SV Arminen a švýcarským RW Wettingen. V těžké konkurenci byli vyrovnaným soupeřem jen v zápase s juniory ze Švýcarska, se kterými remizovali 4:4. 

Juniorky se s konkurencí popraly o poznání lépe a skončily na celkovém čtvrtém místě, když v semifinále prohrály s Rakouskem U21 5:2 a v utkání o bronz nestačily na domácí SV Arminen (3:5).

Do finálních nominací na nadcházející ME v hale byli nakonec vybráni Bystřický, Kasl, Skála, Sochor, Zuna, Tomeš, Duchková a Kožíšková.

Podívejte se na videoprofily plzeňských reprezentantů z cyklu Sportovní naděje Plzně

Muži hrají odehrají halové ME divize B v Portugalsku v termínu od 11. do 13. ledna. Za soupeře budou mít týmy Walesu, Ukrajiny, Švédska, Slovenska, Dánska a domácího Portugalska. O ambicích juniorů promluvil jejich trenér, také plzeňský Lukáš Nocar: „Jedeme se poprat o postup do nejvyšší divize. Přesto, že je pro nás letos prioritou ME v klasickém olympijském pozemním hokeji, které se bude konat doma v Plzni, hala je výtečný doplněk a chtěli bychom vrátit náš národní tým do elitní divize“.

Ženy do 21 let hrají halové mistrovství v Polsku o týden později a představí se ve skupině A, tedy mezi osmi nejlepšími halovými týmy. Čekají na ně soupeřky z Ukrajiny, Rakouska, Ruska, Běloruska, Švýcarska, Turecka a domácího Polska.

Mezinárodní turnaj ve Vídni – pořadí:

Muži:

1. SV Arminen Vídeň
2. reprezentace Belgie
3. Rakousko  U 21
4. Švýcarsko U 21
5. Česká republika U 21

Ženy:

1. Rottweiss Wettingen
2. Rakousko U 21
3. SV Arminen
4. Česká republika U 21
5. reprezentace Belgie
6. Švýcarsko U 21
7. Verifone WAC Vídeň
8. Post SV Vídeň