Plzeňští sportovci si dělají zálusk na medaile z Her letní olympiády dětí a mládeže

Již příští týden zaplane olympijský oheň a rozhoří se boje o medaile v celkem 22 sportovních odvětvích na Hrách VIII. letní olympiády dětí a mládeže 2017 (LODM), které se uskuteční v Brně.

Nejúspěšnější sportovkyní Plzeňského kraje při minulých hrách letní olympiády v roce 2015 byla plavkyně Tereza Polcarová (PK Slavia VŠ Plzeň), která se může pyšnit čtyřmi zlatými a jednou stříbrnou medailí. I olympijská medailová sbírka jí následně pomohla k zisku titulu Sportovec Plzně 2015 v kategorii staršího žactva.

tereza-polcarova-vnsmp-2015

Tereza Polcarová

Posunou výkony na LODM v Brně k prestižnímu titulu některého z dalších Plzeňanů? Mezi účastníky olympiády nechybí jména řady sportovců, kteří patřili mezi nejlepší sportovce Plzně loňského či předloňského roku nebo se dostali do nejužší nominace.

Mezi ně patří např. plavci Tomáš Chocholatý a Matěj Sladký (oba PK Slavia VŠ Plzeň), atletka Barbara Píchalová (AK Škoda Plzeň), badmintonista Jan Hora (TJ Bílá Hora Plzeň), triatlonisté Matěj Marek (Triatlon Plzeň) a Michaela Štěrbová (oceněna v rámci družstva moderního pětiboje PSC v Plzni), sourozenecké duo jachtařů Jakub a Tereza Dobrých, sportovní střelkyně Sabina Thurnwaldová nebo cyklista Adam Hofmeister. Základ házenkářského družstva dívek zase tvoří členky úspěšných týmů DHC Plzeň.

tomas-chocholaty-001

Tomáš Chocholatý

Zapomínat bychom ale neměli ani na další naděje, které si svými výkony v minulosti vysloužily podporu od Nadace sportující mládeže z grantu „Talent“, který je určený pro úspěšné plzeňské sportovce.

Mezi ně patří Štěpán Krula (MS BIKE ACADEMY racing), který bude reprezentovat Plzeňský kraj v disciplínách dráhová cyklistika a horská kola. Vynikajícího vrchaře, pověstného navíc svými dokonalými sjezdy, bude v oblíbené disciplíně horských kol čekat konkurence 28 závodníků z celé republiky. Z nich především reprezentanti Jihomoravského kraje budou moci těžit z výhody domácího prostředí. Mezi cyklistkami nebude chybět ani Adéla Holubová.

Štěpán Krula

Štěpán Krula

V plaveckém bazénu budou o medaile usilovat také Michaela Maříková (Slavia VŠ Plzeň) a Eliška Voračková (SK Radbuza Plzeň). Při triatlonových závodech Matěje Marka doplní jeho dvojče Jakub. Ti se mohou pokusit napodobit olympijský příběh bratrů Alistaira a Jonathana Brownleeových, kteří si podmanili závod na OH 2016 v Rio de Janeiru, kde brali zlato a stříbro.

Matěj Marek

Matěj Marek