Pozemkáři Litic končí sezonu s medailemi

Mladí pozemkáři a pozemkářky z Litic se mohou ohlédnout za právě skončenou sezonou. A jak jejich účtování dopadlo? Dorostenci, starší žáci, mladší žáci i mladší žákyně končí s medailemi na krku.

Dorostenci se v posledním kole utkali v přímém souboji o druhou příčku s Mnichovicemi. Na hřišti byli Litičtí po celý zápas lepší, ale vítězství v poměru 7:3 na druhou příčku bohužel nestačilo. K té totiž domácí potřebovali zvítězit nejméně sedmigólovým rozdílem. Výsledkem tak je konečná třetí příčka.

plzen-litice-dorostenci-2017-3-místo

O čtyři branky Litic se postaral Eduard Gerlický, dvě nesou vizitku Ondřeje Sochora a jeden gól přidal Linhart. Dorostenci Litic zaslouží ocenění především za druhý poločas, který v honbě za dostatečně vysokým vítězstvím ovládli v poměru 5:1.

Starší žáci vedení trenérem Jaroslavem Vrkočem s přehledem obhájili ligový triumf a opět po roce se stali vládci ve své kategorii. K oslavě titulu si místo šampaňského, které je v této věkové kategorii ještě zapovězené ;-), otevřeli hotovou střelnici a Hostivař vyprovodili ze hřiště s osmnáctigólovým přídělem (18:1).

plzen-litice-starsi -zaci-mistri

Pořádně napínavé zakončení sezony za sebou mají mladší žáci. V utkání s Rakovníkem na sebe totiž narazily dva nejlepší týmy soutěže. Hra se od počátku přelévala na obě strany, zvonily tyče a Rakovník v prvním poločase neproměnil penaltu.

V druhé půli zápas dlouho směřoval k bezbrankové remíze, když se dvě minuty před koncem Rakovník dostal do vedení. V tu chvíli Liticím pomalu hasla naděje na druhou příčku, zvlášť když proti nim byl odpískán roh. Pokyny v tu chvíli zněly jasně: pokusit se získat rychle balon a posunout ho dopředu na Lukáše Hofmana. To se povedlo, litický borec převzal balonek za půlkou a nekompromisní ranou ze shora kruhu srovnal dvě sekundy před koncem skóre. Ve druhém zápase proti Českým Budějovicím Litice jasným vítězstvím v poměru 7:1 svojí druhou příčku potvrdili.

plzen-litice-mladsi-zaci-2017

Ve výčtu medailových úspěchů nemůžeme zapomenout ani na mladší žákyně, které dohrály dlouhou sezónu na vynikajícím třetím místě. Stejného výsledku dosáhly i v hale, což potvrzuje kvalitu mladého týmu. Děvčata v sezoně odehrála 28 mistrovských zápasů a jejich třetí místo vybojované s velkým náskokem na čtvrtou Hostivař patří k největším překvapením z mládežnických týmů Litic v aktuální sezoně.

plzen-litice-ml-zakyne-2017