Pozemní hokej: Juniorky páté na ME U21

Ženská reprezentace U21 v pozemním hokeji skončila pátá na mistrovství Evropy II. divize, které se konalo v Turecku. Součástí týmu bylo i kvartet hráček TJ Plzeň-Litice Adéla Kožíšková, Lucie Dolívková, Lucie Duchková a Adéla Jelenová.

Trio reprezentantek z Plzně. Zleva Lucie Duchková, Lucie Dolívková, Adéla Kožíšková (ilustrační foto).

Ambicí národního týmu byl postup do elitní skupiny, ve které hraje osm nejlepších zemí Evropy. To se bohužel nepodařilo. Úvodní utkání proti Rakousku Češky vyhrály 2:1. Naděje na medailové umístění ale zhatily další dva zápasy, ve kterých české reprezentantky i přes nadějný výkon nedokázaly vstřelit branku a podlehly Skotsku 0:2 resp. Walesu 0:3. To zároveň pro další fázi turnaje znamenalo účast ve spodní skupině pavouka.

V něm byly prvním soupeřem Turkyně, které těžily z výhody domácího prostředí. Ani to jim ale nepomohlo a od Češek schytaly vysokou porážku 2:8. Dvěma zásahy k ní přispěla Lucie Dolívková, která tak gólově zastoupila tradiční ofenzivní hrozbu v osobě oddílové kolegyně Lucie Duchkové.

V posledním zápase proti Polsku už oba týmy měly v podstatě jistotu, že jim nehrozí sestup a hrálo se tak „jen“ o výsledek. Po duelu hraném v úmorném vedru se oba týmy nakonec rozešly smírně 2:2.

Lucie Dolívková ve videomedailonku z cyklu Sportovní naděje Plzně

 

Adéla Kožíšková ve videomedailonku z cyklu Sportovní naděje Plzně