Pozemní hokej: Litické dorostenky mají premiérový titul

Poslední dvojkolo halové soutěže dorostenek sehrála plzeňská děvčata s obrovskou vůlí. Zápas s pražskou Slávií rozhodoval o prvním titulu v historii plzeňského klubu v této kategorii a litické hráčky jej zvládly na výbornou.

plzen-litice-dorky-hala18-19

TJ Plzeň-Litice – mistryně ČR v halovém hokeji dorostenek. Foto: TJ Plzeň-Litice

Celý tým vedený především mezinárodně ostříleným triem Adéla Kožíšková, Lucie Duchková a Lucie Dolívková dokázal táhnout za jeden provaz a i díky tomu se svěřenkyně trenérky Kamily Doležalové radují z titulu halových mistryň republiky.

Kamila Doležalová dokázala namíchat zkušenost s nadšeným mládím, o čemž svědčí i dva góly z hokejky mladičké Lhotákové v těžkém utkání se Slávií.

„V prvním zápase se děvčata utkala se Slávií. První poločas zápasu byl opravdu vyrovnaný, oba týmy do hry daly naprosto všechno. I tak se nám podařilo vstřelit branku a první poločas skončil 1:0. V druhém poločase Slávistky vyrovnaly, na což jsme ihned odpověděly gólem, který však byl následován další brankou soupeřek. Holky se ale dokázaly zvednout a vstřelit ještě jednu branku a toto skóre udržely i přes to, že Slávistky přešly do hry v šesti. Vyhrály jsme a už jsem věděly, že je titul náš,“ hodnotila klíčový duel Kamila Doležalová, která přidala i ohlédnutí za celou sezonou.

„Uplynulá sezóna byla pro nás asi jedna z nejlepších, co jsem zažila. Hned od začátku jsme si vytvořily náskok v hodnocení a v průběhu sezóny se stále držely na čele tabulky. Díky tomu, že jsme během celé halové soutěže prohrály jen jeden zápas a jeden zápas remizovaly, vybojovali jsme titul mistryň ČR. Obrovská pochvala patří všem holkám, které bojovaly do konce sil a nepřestávaly věřit, že to dokážeme. Zápas od zápasu se zlepšovaly a dokázaly nejen sobě, ale i všem ostatním, že jim titul patří právem. Byla jsem na ně pyšná“!

Plzeň Litice – Slavia Praha 3:2 (1:0)
Góly: Lhotáková 2, Duchková 1

Plzeň Litice – HC 1972 Rakovník 8:0 (6:0)
Góly: Dolívková 3, Duchková 2, Pospíšilová, Cislerová a Průchová 1

Hrály oba zápasy: Bystřická, Cislerová, Dolívková, Duchková, Kožíšková, Kudrnová, Lhotáková, Pospíšilová, Průchová